• In English
 • Міністр охорони здоров'я України та Київський міський голова домовилися розпочати реформування медицини з Києва
  опубліковано 17 грудня 2014 року о 13:06

  «Флагманом медичної реформи в Україні стане Київ», - пообіцяли Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі та Київський міський голова Віталій Кличко сьогодні на спільній прес-конференції в КМДА. У підсумку її проведення Київ першим відчує, що реформа означатиме для лікарів – достойну зарплату, для пацієнтів – гарантії якості послуг.

  «Це буде відкрита система охорони здоров'я за принципом: гроші йдуть за пацієнтом. І таким чином у пацієнта буде вибір, а у лікарні – можливість самостійно легально заробляти гроші, - розповів О. Квіташвілі. – Сьогодні система охорони здоров’я фінансується за принципом наявних ліжкомісць. Тож, велика частина бюджетних грошей, що виділяються на фінансування медицини, йде на утримання лікарень. Це не дає гарантії якості і доступності послуг для пацієнтів, урівнює й мінімізує оклади лікарів».

  Натомість запропонована Міністром реформа передбачає фінансування послуг. «Коли послуги фінансуються державою, можна наглядати за якістю. І у такий спосіб система охорони здоров'я в Україні гарантуватиме те, що однаково якісні медичні послуги стануть доступними для всіх верств населення», - наголосив О. Квіташвілі.

  Столичний голова Віталій Кличко підтримав ініціативу Міністра і пообіцяв всебічне сприяння у проведенні реформ.