• In English
 • З початком 2015 року має повноцінно запрацювати Держагентство з відновлення Донбасу, - Геннадій Зубко
  опубліковано 16 грудня 2014 року о 17:44

  Відновлення життєдіяльності на звільнених від незаконних збройних формувань територіях Донецької та Луганської областей є одним з пріоритетних завдань держави. Про це сказав Віце-прем’єр-міністрМіністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час зустрічі з представниками міжнародної місії з оцінки потреб відновлення Донбасу.

  Міжнародна місія, до складу якої входять представники Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй та Світового банку, презентувала сьогодні в Мінрегіоні попередні висновки оцінки потреб відновлення Сходу України та встановлення миру. Фінальний звіт, як зазначили представники місії, вони планують підготувати до 23 грудня, після чого направлять його для розгляду і можливого доопрацювання Кабінету Міністрів України.

  Геннадій Зубко поінформував, що з початку наступного року  має повноцінно запрацювати Державне агентство з питань відновлення Донбасу.

  «Зараз Уряд активно шукає керівника, який би не просто займався питаннями відновлення та ремонту,  але який би був лідером у цьому напрямку, був би відкритий до співпраці з Європейським Союзом.  Упевнений, що з наступного року агентство почне працювати і ми зможемо не тільки завершити оцінку, але й почати відновлення», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

  Напрацьовані ж результати оцінки місії, за словами Геннадія Зубка, вже сьогодні мають лягти в основу кредитного портфелю Європейського інвестиційного банку в рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» загальним обсягом 200 млн. євро. За його словами, такої домовленості досягнуто з представниками ЄІБ.

  Нагадаємо, відповідно до Меморандуму з Урядом України від 10 листопада цього року, розпочате виконання Фази 1 оцінювання, що складалася зі швидкого аналізу короткострокових потреб у відновленні, а також визначення пріоритетів розвитку на територіях, підконтрольних Уряду.