• In English
 • Бізнесу треба активніше взаємодіяти із владою, – Валерій Пятницький
  опубліковано 12 грудня 2014 року о 16:44

  Задля покращення доступу до зовнішніх ринків і розвитку внутрішньої торгівлі в Україні необхідно посилити партнерство між державними органами та підприємництвом. Такий підхід допоможе перевести у практичну площину результати торговельних переговорів, орієнтуватиме на результат і спростить урегулювання проблем, що виникають. На цьому наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Валерій Пятницький 12 грудня під час конференції «Торговельна політика України: погляд у майбутнє». Він зазначив: необхідно разом зробити так, аби бізнес у країні почувався вільно.

  «Нам треба змінювати психологію, культуру ведення бізнесу. І починати це робити слід із середини: зняти перепони, що гальмують його розвиток. Він має бути розкутішим, почувати себе вільно. Щоб працювати на європейському ринку, бізнес повинен відчувати себе вільним тут, у своїй країні. Якщо ж він на своєму полі не відчуває цієї свободи, – то як може вільно грати на чужому полі?» – сказав Валерій Пятницький.

  Торговий представник запевнив, що Уряд готовий дослухатися до пропозицій підприємництва, якому слід було б активніше брати участь у змінах умов ведення бізнесу. 

  «Бізнесу треба активніше взаємодіяти із владою. Таке враження, що бізнес звик працювати в існуючих тенетах. Давайте звільнятися від цих тенет разом, давайте вести діалог і підказуйте нам варіанти, які вас влаштовуватимуть. Аби кроки влади назустріч бізнесу були ефективнішими», – сказав Валерій Пятницький.

  Заступник Міністра також підкреслив: усі виклики, що постають перед Україною при провадженні торговельної політики, можна умовно поділити на короткотермінові, середньо-  й довгострокові. Сьогодні на порядку денному – необхідність захисту від недружніх дій та навмисного перешкоджання торгівлі (передусім це стосується РФ) та одночасно диверсифікація ринків.

  Валерій Пятницький навів показовий приклад: дуже великі сподівання покладалися на дружній крок із боку ЄС – введення автономних преференцій. Проте, якщо за 10 місяців 2014 року зростання експорту становило 12,3% порівняно з минулим роком, то за 11 місяців – 7,5%, тобто, фактично, цей ресурс зниження тарифів було вичерпано. Торговий представник акцентував: тарифи – це лише 1-2% від Угоди. Усе решта – це правила, або ж, іншими словами, те, що Україні слід упорядкувати (зміни у законодавстві, інституціях тощо).

  «Ми не зможемо використати потенціал Угоди з ЄС, якщо не змінюватимемо законодавство – технічне регулювання, санітарне та фітосанітарне регулювання. Нам відкриваються ринки, а ми не можемо цим скористатись у повному обсязі», – підсумував Валерій Пятницький.