• In English
 • Облаштування кордону є питанням національної безпеки, - Арсеній Яценюк про програму діяльності Уряду
  опубліковано 11 грудня 2014 року о 13:54

  У рамках підготовки до лібералізації візового режиму з ЄС програма діяльності Уряду передбачає облаштування державного кордону між Україною та РФ, забезпечення безпеки на кордоні та видачу біометричних паспортів. Про це в четвер, 11 грудня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи в Парламенті програму діяльності Кабінету Міністрів.

  Арсеній Яценюк наголосив, що облаштування державного кордону є питанням національної безпеки: «Держава, яка не має облаштованого кордону, не може охороняти свою територію».

  «Ми повинні побудувати кордон між Україною і Російською Федерацією, щоб через наш кордон не ходили російські терористи, найманці, незаконні мігранти, не передавалася зброя. І щоб Україна всім сказала: це наша територія, ми її будемо захищати», - підкреслив він.

  Глава Уряду нагадав, що Кабінет Міністрів  розпочав реалізацію проекту «Європейський вал», і на першому етапі від Європейського Союзу на забезпечення кордону отримано 235 мільйонів гривень.

  Арсеній Яценюк зазначив, що без наявності кордону і контролю за переміщенням осіб, в тому числі й за незаконною міграцією, «нам безвізовий режим ніхто не дасть»: «Тому в рамках нашої програми по отриманню безвізового режиму - побудова державного кордону, забезпечення безпеки на кордоні й перехід до наступної стадії підготовки до безвізового режиму».

  Прем’єр-міністр також повідомив , що згідно з програмою діяльності Уряду видача біометричних паспортів для громадян України розпочнеться з 2015 року.