• In English
 • На Херсонщині реалізують пілотний проект із впровадження європейських принципів управління у сфері земельних відносин
  опубліковано 11 грудня 2014 року о 12:53

  На базі Херсонської області запроваджується пілотний проект із впровадження європейських принципів управління у сфері земельних відносин і розвитку сільських територій через залучення громадянського суспільства до процесів  формування законодавства та впровадження державної політики у цій сфері.

  Як повідомляє Головне управління Держземагентства України у Херсонській області, Проект реалізовуватиметься у рамках нідерландської Програми соціальних перетворень «Matra», яка підтримує країни Південно-Східної Європи з перспективами вступу до Європейського Союзу, спрямовуючи їх зусилля відповідно до стандартів ЄС для інститутів громадянського суспільства та держави.

  За словами радника Державної асоціації земельних та водних ресурсів Нідерландів Хенка Муна, у контексті проекту розглядатимуться конкретні питання земельних відносин та розвитку територій, що пов’язані з відновленням та сталим використанням зрошувальних земель, забезпеченням збалансованого управління земельними та водними ресурсами для сільськогосподарського виробництва, розвитку рекреації та охорони навколишнього середовища.

  Наразі землевпорядники Херсонщини та представники програми «MATRA» за круглим столом окреслили шляхи реалізації проекту, який буде реалізований на базі селищних рад у Білозерському районі Херсонської області.

  Активну участь у проекті також братимуть територіальні підрозділи Головного управління Держземагентства у Херсонській області. На землевпорядну службу Херсонщини покладено завдання щодо надання пропозицій та рекомендацій щодо врегулювання земельних відносин та розвитку сільських територій області.

  За словами керівника проекту Ольги Жовтоног, реалізація програми сприятиме впровадженню кращих практик країн Європейського Союзу у справі реформування  земельних відносин та розвитку сільських територій України.