• In English
 • У листопаді більше третини звернень на гарячу лінію Держземагентства надійшло з Києва та Київської області
  опубліковано 10 грудня 2014 року о 11:14

  37 відсотків звернень на гарячу лінію Державного агентства земельних ресурсів України у листопаді 2014 року надійшло з Києва (17%) та Київської області (20%).  Про це свідчить статистика Держземагентства щодо звернень громадян до земельного відомства посередництвом спеціально виділеної телефонної лінії.

  Ще 22% звернень, що були зафіксовані на гарячій лінії, надійшли з Дніпропетровської (7%), Харківської (5%), Одеської (5%) та Запорізької (5%) областей.

  Таким чином, з 855 дзвінків від громадян з усієї України майже 50% дзвінків прийшлося усього на 6 регіонів.

  Моніторинг звернень за тематикою свідчить, що 55% заявників телефонували до Держземагентства для отримання роз’яснень норм чинного земельного законодавства та довідкової інформації про діяльність земельної служби та її територіальних органів.

  Гострим виявилося питання надання адміністративних послуг Держземагентством України та його територіальними органами (20% від загальної кількості звернень). Найчастіше громадяни повідомляли про порушення термінів або багаторазові відмови у державній реєстрації земельних ділянок, видачі витягів з Державного земельного кадастру або витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку тощо.

  Останнім часом зростає кількість звернень (9%) з приводу функціонування Державного земельного кадастру, а саме отримання роз’яснення щодо порядку виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру.

  Популярним є питання отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (5% від загальної кількості). При цьому, якщо виділити скарги з цієї категорії звернень, то найбільше їх було отримано в листопаді з Хмельницької (33%), Дніпропетровської (13%), Запорізької (13%), Кіровоградської (13%) та Одеської (13%) областей. Найчастіше громадяни скаржилися на порушення термінів у видачі наказів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою або ж затвердження виготовленої документації.

  Актуальним залишається питання щодо виділення земельних ділянок військовослужбовцям та учасникам антитерористичної операції у східних регіонах України. За місяць надійшло 64 таких звернення, що становить 11% від загальної кількості. Найбільше дзвінків з цього питання отримано з Київської (13), Львівської (8), Житомирської (4) областей та м. Києва (23).

  На 828 звернень (97% від загальної кількості) фахівці відразу надали усні консультації. 24 громадянам було надано письмові відповіді.

  Щодо 11 заявників було здійснено контрольний зворотний зв’язок. При цьому, 90% заявників повідомили, що їх проблеми вирішено, 10% заявників зазначили, що отримали ґрунтовні роз’яснення, які їх задовольнили.

  Довідково

  Гаряча лінія Держземагентства працює за телефоном 0-800-502-528 в робочі дні: з понеділка до четверга з 9:00 до 17:00, в п’ятницю з 9:00 до 16:45.