• In English
 • У МОЗ обговорили концепцію Державної цільової комплексної програми розвитку охорони психічного здоров'я в Україні
  опубліковано 08 грудня 2014 року о 18:21

  8 грудня пройшла зустріч заступника Міністра охорони здоров’я Наталі Лісневської з представниками Місії ВООЗ в Україні. У зустрічі взяла участь директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина Пінчук, регіональний радник ВООЗ з питань психічного здоров’я Меттіс Муйхен, міжнародний експерт ВООЗ у сфері психічного здоров’я Ніно Махашвілі та Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман. Присутні обговорили концепцію Державної цільової комплексної програми розвитку охорони психічного здоров’я в Україні.

  Наталя Лісневська повідомила, що враховуючи події на Сході України, інвалідизація населення через проблеми психічного здоров’я є доволі загрозливою. Для вирішення цього питання важливо інтегрувати служби первинної медико-санітарної допомоги зі службами охорони психічного здоров’я разом з запозиченням найкращого міжнародного досвіду для підготовки фахівців та міжгалузевою взаємодією.

  Регіональний радник ВООЗ з питань психічного здоров’я Меттіс Муйхен висловив сподівання на продуктивну та сталу співпрацю з МОЗ України та виділив основні пріоритетні категорії, яким потрібна допомога ВООЗ: особи на Сході України, що перебувають у психіатричних закладах; переселенці; особи, які мають значні порушення психічного здоров’я та українське суспільство в цілому, яке перебуває у стресовому стані через події в країні.

  Наталя Лісневська додала, що особливої уваги сьогодні потребують діти, які зазнають інформаційного впливу. Окрім того, заступник Міністра запропонувала організувати надання первинної психологічної консультації бійцям, що відправляються у зону АТО.

  «Ми повинні упередити виникнення покоління війни, і в цьому нам допоможе лише якісна психіатрична служба», - акцентувала Наталя Лісневська.

  За словами директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірини Пінчук, зараз є можливість не тільки розробити покроковий план розвитку охорони психічного здоров’я в Україні, але й започаткувати пілотний проект інтегрованої психіатричної служби в Слов’янському регіоні.

  Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман наголосив, що сьогодні в України, яка йде в Європу, немає іншого шляху, ніж створити нову психіатричну службу замість старої та зруйнованої радянської.

  У підсумку було вирішено спільними зусиллями доопрацювати концепцію Державної цільової комплексної програми розвитку охорони психічного здоров’я в Україні та шляхи її імплементації.