• In English
  • Мінінфраструктури долучається до ініціатив ЄС щодо оновлення і обслуговування інфраструктури водного транспорту у Дунайському регіоні
    опубліковано 04 грудня 2014 року о 11:54

    Країни Дунайського регіону відновлюватимуть фарватер Дунаю. «Висновки щодо ефективного оновлення та технічного обслуговування інфраструктури водного транспорту на р. Дунай і його судноплавних притоках» було схвалено 3 грудня у Брюсселі у ході 2 засідання міністрів транспорту Дунайського регіону у рамках Ради ЄС з питань транспорту, телекомунікацій і енергетики. Від України документ підписала заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Оксана Рейтер.

    Документом затверджено Майстер-план щодо відновлення та обслуговування фарватеру р. Дунай і його судноплавних приток, який прийнято 29 жовтня 2014 року Керівною групоюі Дунайською Комісією, та  Генеральний план щодо відновлення і підтримання фарватерів. Вони слугуватимуть інструментом для моніторингу, координації та звітності про необхідні заходи щодо реалізації умов фарватеру відповідно до узгоджених мінімальних стандартів згідно з чинним законодавством ЄС та міжнародним правом. Генплан заплановано повною мірою реалізувати до червня 2018 року. Для тих країн, які потребують фінансової підтримки, як наприклад Україна, для вжиття заходів по виконанню генплану та майстер-плану передбачено ймовірність розгляду Євросоюзом можливостей співфінансування, зокрема в рамках європейських структурних і інвестиційних фондів та Інструменту об'єднання Європи.

    Оксана Рейтер зауважила, що одним з пріоритетів України у галузі транспорту є інтеграція внутрішнього водного транспорту у загальноєвропейську систему внутрішнього судноплавства. «Вже на сьогодні відпрацьовується входження українських ділянок річок Дніпро та Дунай до системи транс’європейських транспортних мереж TEN-T, а також актуалізація інфраструктурних пріоритетних проектів української ділянки р. Дунай, у тому числі й по Майстер-плану», - сказала заступник Міністра.

    Учасники зустрічі наголосили, що інтенсифікація використання стратегічного географічного положення річки Дунай сприятиме розвантаженню транспортних маршрутів, слугуючи альтернативою іншим видам транспорту та зв’язком із ринками інших річкових басейнів, морських перевезень і в сполученні «річка-море» – з цією метою в Україні постійно вживаються заходи для підтримки інфраструктури української частини річки у належному стані, а у перспективі заплановано її удосконалення. До того ж, реалізація положень «Висновків щодо ефективного оновлення та технічного обслуговування інфраструктури водного транспорту на р. Дунай та її судноплавних притоках» стимулюватиме розвиток усього загальноєвропейського внутрішнього водного транспорту.

    Довідково

    У засіданнях Міністрів транспорту Дунайського регіону беруть участь комісар з питань транспорту ЄК Віолетта Бульч, голова Дунайської Комісії Раде Дробац  керівники транспортних відомств Австрії, Болгарії, Хорватії, Німеччини, Угорщини, Молдови, Румунії, Боснії і Герцеговини, Словаччини, Україна і Сербії.