• In English
  • В Україні вже створена і діє система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам, - Мінсоцполітики
    опубліковано 02 грудня 2014 року о 18:07

    Україна визнала існування проблеми торгівлі людьми на території нашої держави та однією з перших країн в Європі ввела у 1998 році до Кримінального кодексу статтю, де застосовано визначення такого кримінально-правового поняття як «торгівля людьми». Ратифікація Україною низки міжнародних нормативно-правових актів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, та прийняття у 2011 році національного Закону в цій сфері стало важливим кроком вперед на шляху до подолання цього явища. Уряд докладає значних зусиль для ефективної реалізації Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та міжнародних зобов’язань, взятих на себе нашою державою. На цьому сьогодні наголосила заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович під час прес-брифінгу з нагоди відкриття арт-інсталяції «НЕВИДИМІ», присвяченої Міжнародному дню боротьби за скасування рабства.

    У заході також взяли участь Голова Представництва МОМ в Україні п. Манфред Профазі, Посол Канади в Україні п. Роман Ващук, директор Представництва USAID в Україні, Молдові та Білорусі п. Джед Бартон, заступник Голови Представництва, Посольство Норвегії в Україні п. Річард Скарборо, директор Офісу Швейцарського співробітництва в Україні п. Ґвідо Белтрані, представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Київської міської державної адміністрації.

    «В Україні вже створена і діє система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам. На сьогодні Міністерством встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 75 громадянам. Всі вони отримують необхідну допомогу відповідно до планів реабілітації», - повідомила Наталія Федорович.

    Водночас вона зауважила, що у Мінсоцполітики добре усвідомлюють, що ці цифри не відображають реальний стан речей, тому попереду ще багато роботи. Йдеться не тільки про виявлення жертв торгівлі людьми, а перш за все – про попередження цього злочину. Особливо тепер, коли перед Україною постали нові виклики і тенденції у сфері протидії торгівлі людьми, пов’язані з хвилею внутрішньої міграції громадян, які переселяються з окупованої території та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України.

    «Міністерство намагається зробити все можливе, аби убезпечити наших громадян від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. І ми вдячні всім міжнародним та громадським організаціям, які надають нам у цьому надзвичайно важливу підтримку. Особливо хочу відзначити діяльність Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, яка працює у сфері протидії торгівлі людьми», – зазначила заступник Міністра.

    Крім того, Наталія Федорович звернулася до присутніх на заході представників дипломатичного корпусу країн США, Канади та Швейцарської Конфедерації, підкресливши: їх участь свідчить про те, що уряди країн світу об’єднуються навколо цієї проблеми задля її вирішення.

    Вона нагадала, що, за оцінками дослідження, проведеного на замовлення МОМ, з початку 1990-х рр. понад 120 000 українців постраждали від торгівлі людьми за кордоном; на разі не існує достовірних даних щодо кількості осіб, які постраждали на території України.

    «Представлена арт-інсталяція складається із 120-ти фігур-силуетів, котрі уособлюють понад 120 000 українців: 54 силуети – жінки, 54 – чоловіки та 12 – діти. Це, у свою чергу, відображає актуальну статистику надання допомоги постраждалим особам в Україні, серед яких чоловіки і жінки становлять приблизно однакову кількість; 10% з них – діти. Тому наше завдання сьогодні привернути увагу громадськості до проблеми сучасного рабства. Я вірю, що завдяки нашим спільним зусиллям, завдяки належній співпраці центральних та місцевих органів виконавчої влади, правильній координації їхньої діяльності та за підтримки міжнародних та громадських організацій ми зможемо досягти ефективних результатів у протидії торгівлі людьми», - наголосила Наталія Федорович.