• In English
 • Військові представники України та Королівства Данія підписали Технічну угоду щодо проведення операції "Північний Сокіл - 2015"
  опубліковано 02 грудня 2014 року о 17:27

  Сьогодні, 2 грудня, у Посольстві Королівства Данія в Україні відбулося урочисте підписання Технічної угоди між Міністерством оборони України та Оперативним повітряним командуванням Збройних сил Королівства Данія стосовно проведення операції “Північний Сокіл – 2015”, яка запланована на період з 7 квітня по 9 травня наступного року.

  Від України зазначену угоду підписав заступник начальника авіації Командування повітряних Сил Збройних Сил України полковник Олександр Кулібаба. Підписання зазначеної угоди відбулося в присутності Посла Королівства Данії в Україні Її Високоповажності пані Мерети Юль на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія у сфері авіаційних перевезень.

  У рамках операції, яка, до речі, здійснюється всьоме, планується здійснити перевезення близько 500 000 літрів пального з авіаційної бази Туле (Королівство Данія) до станції Норд на острові Гренландія.

  З данського боку угоду підписав підполковник Ове Уруп-Мадсен, начальник відділу Оперативного повітряного командування ЗС Данії, який здійснює планування операції, починаючи з 2009 року. До речі, цей офіцер буде працювати в якості радника при Офісі зв’язку НАТО в Україні.

  Як підкреслив представник головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України полковник Геннадій Коваленко, незважаючи на складну ситуацію, зокрема, у зоні проведення антитерористичної операції, Генеральним штабом та командуваннями видів Збройних Сил України здійснюється планування та реалізація заходів двостороннього військового співробітництва, які спрямовані як на підвищення оперативних спроможностей українського війська, так і на збільшення рівня довіри, прозорості та взаєморозуміння  між військовослужбовцями Збройних Сил України та західними партнерами.

  Так, в рамках українсько-данського співробітництва планується отримання консультативно-дорадчої та матеріально-технічної допомоги у створенні командного центру військово-транспортної авіації ЗС України у м. Мелітополь.

  Крім того, для української сторони цікавим та корисним буде досвід Данії у створенні та діяльності регіональних організацій та форумів на кшталт NORDEFCO (Nordoc Defence Cooperation). Слід підкреслити, що держави Північної Європи свого часу надавали значну підтримку країнам Балтії на їх шляху до членства в ЄС та НАТО.