• In English
  • ВООЗ, Грузія, ФН ООН в Україні і міжнародні організації восени надали майже 10 млн. грн. допомоги для переселенців
    опубліковано 01 грудня 2014 року о 16:41

    З вересня по листопад 2014 р МОЗ України отримало гуманітарну допомогу від Всесвітньої організації охорони здоров'я, Уряду Грузії, Фонду народонаселення ООН в Україні та міжнародних організацій на загальну суму 9 млн. 917 тис. грн. про це повідомив т.в.о. Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець на брифінгу в Будинку Уряду в понеділок, 1 грудня 2014 року.

    «Це дозволить надати первинну та спеціалізовану медичну допомогу 170 тисячам внутрішньо переміщеним особам упродовж 3 місяців. Також це дасть можливість надати первинну та спеціалізовано акушерсько-гінекологічну допомогу понад мільйону жінок», - наголосив керівник МОЗ.

    За його словами, зокрема, Урядом Грузії було надано ліки, інсуліни, вакцини, вироби медичного призначення та витратні матеріали для проведення апаратного гемодіалізу на загальну суму понад 5 млн. грн. Всесвітня організація охорони здоров'я надала лікарські засоби та вироби медичного призначення у вигляді міжвідомчих медичних наборів для невідкладної допомоги на загальну суму 2 млн. 387 тис. грн., а також вкрай необхідні 300 тис. доз правцевого анатоксину на суму понад 260 тис грн. Британська фармфірма надала сучасні препарати для знеболення та антибіотики на загальну суму 1 млн. 217 тис. грн.

    Крім того, Фондом народонаселення ООН надано ліки та вироби медичного призначення у вигляді міжвідомчих медичних наборів для невідкладної допомоги на загальну суму понад 820 тис. грн.

    За словами, т.в.о. Міністра, вітчизняні фармвиробники також взяли активну участь у наданні благодійної допомоги для потреб АТО, закупивши медпрепарати на загальну суму 466 тис. грн.

    Василь Лазоришинець зазначив, що Міністерство охорони здоров’я велику увагу приділяє медичному забезпеченні українців на фронті та прифронтовій зоні. З 4 червня 2014 року діє міжвідомчий медичний штаб, який тісно співпрацює з волонтерськими організаціями з метою надання ефективної медичної допомоги на Сході України.

    «Для потреб наших силових відомств передано 16 санітарних автомобілів різних типів. Заклади охорони здоров’я на звільнених територіях Донецької та Луганської областей посилені лікарсько-сестринськими бригадами, в яких на сьогодні працює 110 лікарів із числа добровольців», - повідомив Василь Лазоришинець.

    Крім того, за його словами, для потреб закладів охорони здоров’я та медичних відомств силових структур передані лікарські засоби на загальну суму понад 30 млн. грн. в якості гуманітарної допомоги.

    Т.в.о. Міністра також повідомив, що відпрацьовано схему організації спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги на звільнених територіях Луганської області, розроблено та впроваджено буклет із домедичної та самодопомоги пораненим під час бойових дій. Розроблено і впроваджено методичні рекомендації з психіатричної допомоги, відпрацьовується питання проходження реабілітації поранених в зоні АТО.

    Прийнято два розпорядження Уряду щодо забезпечення гемодіалізом хворих із числа внутрішньо переміщених - на це виділено понад 10,5 млн. грн. Також виділено 25 млн. грн. на лікування внутрішньо переміщених осіб в Харківській області, яка упродовж чотирьох місяців прийняла 113 тис. осіб зі східних регіонів.