• In English
 • МВС: На Черкащині «погорів» мафіозно-корупційний дует суддів
  опубліковано 26 листопада 2014 року о 17:17

  Служителі Феміди вимагали кошти у вдови за прийняття «потрібного» судового рішення для отримання нею спадщини після смерті цивільного чоловіка. В останній момент зловмисники перенесли заплановану зустріч для передачі коштів із будівлі суду в відомий місцевий ресторан, оформлений в гангстерському стилі. «Випадковостей у житті не буває», - так прокоментували оперативники ГУБОЗ, які документували злочинну діяльність співучасників. Про це заявив радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

  25 листопада працівники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС спільно зі слідчими Генеральної прокуратури України викрили на гарячому під час одержання неправомірної вигоди двох суддів районного суду.

  Апетит приходить під час їжі, розповідають оперативники, коментуючи «гучну» реалізацію. Все починалося з того, що жінка, яка нещодавно втратила свого чоловіка, звернулася в суд для визнання її правонаступником для подальшого отримання спадщини.

  У судді, у якого перебуває на розгляді справа, відразу ж спрацювала корупційна кмітливість, і він захотів отримати за таке рішення 5000 доларів США.

  У подальшому, отримавши хабар, служитель Феміди дізнався, що розміри спадщини чималі і вирішив піти ва-банк. Таке побажання судді збільшилося в рази, і тепер сума становила 46 тисяч доларів США.

  Неправомірну вигоду спільники отримували частинами, однак останню необхідно було сплатити у день винесення рішення суду.

  Місце передачі коштів судді вибрали неординарне - заклад громадського харчування, антураж якого підкреслював наміри збагатитися будь-яким шляхом.

  Після отримання останньої частини коштів у розмірі 30 тисяч доларів США судді були затримані співробітниками ГУБОЗ МВС та Генеральної прокуратури України.

  Стосовно спільників розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна і з спеціальною конфіскацією.

  До уваги громадян! Телефон довіри з питань боротьби з корупцією Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України - 097-220-31-16.