• In English
 • Мінінфраструктури при імплементації норм законодавства ЄС врахує основні зобов’язання за Конвенціями RIO
  опубліковано 25 листопада 2014 року о 15:15

  Міністерство інфраструктури України у рамках роботи з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС візьме до уваги аналіз чинного національного галузевого законодавства щодо виконання зобов’язань за Конвенціями RIO (мета - збереження та відновлення екосистеми Землі), проведеного експертами проекту ПРООН/ГЕФ. Результати цього аналізу щодо авіаційної, автомобільної, морської, річкової та залізничної сфер транспорту було презентовано в ході круглого столу «Галузеві політики та законодавство у транспортній сфері Україні в контексті виконання зобов’язань за Конвенціями RIO», що відбувся у Мінінфраструктури 25 листопада за участю заступника Міністра з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер, Голови Всеукраїнської екологічної ліги, експерта з питань обізнаності Тетяни Тимочко, консультантів представництва ПРООН в Україні, інших представників Мінінфраструктури, транспортних науково-дослідних інститутів тощо.

  «Мінінфраструктури вітає такий проект. Оскільки транспорт – та сфера, що найбільше впливає на стан екології в країні, Мінінфраструктури підтримує ініціативи щодо розвитку та популяризації екологічної безпеки. При міжнародних перевезеннях українські перевізники стовідсотково дотримуються сучасних екологічних вимог та стандартів (Конвенція МОРПОЛ, відповідні конвенції ЄЕК ООН та інші) - зокрема щодо технічного стану автомобілів, зменшення забруднення морського середовища з суден. Тож Мінінфраструктури підтримує необхідність впровадження в українське законодавство та забезпечення дотримання таких норм й при внутрішніх перевезеннях», - зазначила Оксана Рейтер.

  Заступник Міністра подякувала учасникам проекту ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенції RIO у національну політику України» за ґрунтовний та професійний аналіз транспортного законодавства стосовно виконання зобов’язань цих міжнародних документів та запросила брати участь у робочих групах, створених у Міністерстві з метою забезпечення імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Крім цього, Оксана Рейтер наголосила, що Міністерство інфраструктури повністю відкрите до співпраці з Міністерством екології та природних ресурсів щодо опрацювання, погодження та надання пропозицій щодо імплементації тих «екологічних» директив та регламентів ЄС, що прямо або опосередковано стосуються сфери транспорту.

  Нагадаємо, у 1992 році у Ріо-де-Жанейро під час Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку започатковано Конвенцію з біологічного різноманіття, Рамкову конвенцію про зміну клімату та Конвенцію про боротьбу з опустелюванням. Україна є стороною цих трьох конвенцій. Відповідальним за їх імплементацію в Україні є Міністерство екології та природних ресурсів.