• In English
 • Наталія Галібаренко взяла участь у ювілейному саміті прем'єр-міністрів країн-членів ЦЄІ
  опубліковано 25 листопада 2014 року о 11:14

  24 листопада у Відні Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко взяла участь у ювілейному саміті прем’єр-міністрів країн-членів Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ). У ході зустрічі було обговорено основні досягнення в роботі ЦЄІ за 25-річний період функціонування, а також окреслено цілі організації на перспективу, у тому числі реалізацію Плану дій ЦЄІ на 2014-2016 роки.

  Під час виступу перед учасниками зустрічі Наталя Галібаренко назвала події на Донбасі найсерйознішим викликом безпеці європейського регіону, детально поінформувала про зусилля української сторони з реалізації мінських домовленостей та пріоритетні завдання українського Уряду у контексті реалізації курсу на євроінтеграцію.

  Перший заступник Міністра запевнила щодо готовності України посилювати співробітництво в рамках ЦЄІ, наголосивши на пріоритетності для нашої держави розвитку співпраці в енергетичній та транспортній галузях. Наша держава також має намір активізувати взаємодію з Ініціативою в освітній та науковій сферах.

  За підсумками Саміту було схвалено спільну Декларацію, в якій серед іншого підтверджено відданість суверенітету, територіальній цілісності, єдності  кожної з країн-учасниць Ініціативи.

  У рамках зустрічі були також підписані Меморандум про взаєморозуміння між Виконавчим секретаріатом Центральноєвропейської ініціативи та Постійним міжнародним секретаріатом Ради держав Балтійського моря, а також Меморандум про взаєморозуміння між Виконавчим секретаріатом Центральноєвропейської ініціативи  та Міжнародною антикорупційною академією.