• In English
 • День Гідності та Свободи: в Українському домі відкрилася виставка унікальних світлин та артефактів Майдану
  опубліковано 22 листопада 2014 року о 14:39

  В Українському домі відкрилися виставки фотографій і артефактів Майдану — фотовиставки «Шлях до свободи», «Люди Майдану» та декілька авторських проектів, а також живописна «Стіна» Матвія Вайсберга і декоративний «Розпис революційних касок».

  "Шалено пробіг цей рік, який починався з вечірньої мряки та великої тривоги. Ніхто - ні соціологи, ні політологи і уявити не могли, що на нас чекає попереду, що підніметься український народ і назавжди змінить хід історії не лише України, а й, вочевидь, і всього світу, – сказав Міністр культури України Євген Нищук.

  Я добре пам’ятаю віче тут на сходах  біля Українського дому 24 листопада, той шок від розгону студентів вдосвіта, цей марш мільйонів, штурми, новий рік, втечу Януковича, що так принижував український народ. Це все – назавжди у пам’яті, але є люди, які все це зафіксували у фотографіях. Перед цими фотографіями, що представлені прекрасними фотохудожниками голові постає уся хронологія подій, ти ніби переживаєш це по-новому. У цих знімках - обличчя, вогонь, дим, який волею Божою і нашими посланнями йшов на ворога, ті наші безцінні миттєвості в боротьбі за волю, правду та справедливість. В ці фото треба вдивлятись, їх треба відчувати, і я дякую тим, хто ловив ці емоції, хоч як небезпечно це і було.

  Сьогодні надзвичайно важливо показати світу правду, особливо, у час, коли імперський ворог веде проти нас потужну інформаційну війну. Ці роботи вкрай необхідно показувати і у Європі та світі, а й, найголовніше – на сході України, де тривалий час інформація спотворювалась. 

  Це вже документалістика, хроніка, наша новітня історія, коли ми чи не вперше можемо говоримо не лише про козаччину, Українську повстанську армію, Героїв Другої Світової Війни, але говоримо про нашого сучасного Героя. Бо в кінці 2013 року та в 2014му ми пережили ті події, які творять нову націю, націю Героїв."

  Протягом дня, у центральному залі, показували короткометражні фільми «Вавилон ‘13».

  Народні майстрині вчили усіх охочих робити ляльки - мотанки та діяла Пошта Майдану, де кожен бажаючий міг написати листа воїнам в зону АТО. По завершенню усі роботи та листи будуть передані на місце бойових дій.

  Окремим блоком була представлена експозиція Бібліотеки Майдану та книг присвячених Революції Гідності  (Майдан в книжках) — понад 50 українських та закордонних видань про знаменні події.

  Перед глядачами виступили козаки із Редут-Майдану та Дитячий театр «Юрашки», що читали поезію, присвячену Небесній Сотні.

  На відкритій літературній сцені Українського дому читали тексти про Свободу і Гідність Брати Капранови, Олег Коцарєв, Роман Коваль, Антоніна Листопад та блок пісень, що народилися на Майдані.