• In English
 • Уряд робить все можливе, аби гарантувати соціальний захист та нормальні умови проживання внутрішньо переміщеним особам, - Василь Стоєцький
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 19:20

  Жителі зі східних регіонів, які покинули свої домівки у зв’язку з проведенням на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, матимуть соціальні гарантії та комфортні умови проживання взимку. Про це повідомив керівник Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький під час чергового засідання штабу 21 листопада у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

  Також він зазначив, що загальна кількість громадян України, які переселені з тимчасово окупованої території АР Крим до інших регіонів, складає 19 тис. 406 осіб, а з району проведення АТО до інших регіонів переселено 453 тис. 199 людей (у тому числі тимчасово переміщених у межах Донецької (68 тис. 821 особа) та Луганської (30 тис. 120 осіб) областей). Всього тимчасово розміщено 472 тис. 605 осіб.

  «За даними Міністерства соціальної політики станом на 1 жовтня взято на облік 251 тис.351 внутрішньо переміщених осіб. Згідно із постановою від 1 жовтня 2014 року №505 звернулося за призначенням грошової допомоги 121 тис. 429 сімей, з яких призначено допомогу 94 тис. 522 сім’ям. Всього виплачено адресної допомоги на суму 20 млн. гривень», - повідомив Василь Стоєцький.

  Учасниками засідання було детально розглянуто питання щодо надання гуманітарної допомоги жителям, які покинули свої домівки на Сході.

  «Рятувальники ДСНС України постійно доправляють мешканцям зі Сходу України гуманітарну допомогу, як від Уряду України, так і інших країн, а також міжнародних організацій. На цей час доставлено більше 1,5 тисяч тонн гуманітарного вантажу (продукти харчування, дитяче харчування, речі першої необхідності, медикаменти та медичне обладнання)», - підсумував керівник штабу.

  У ході засідання було обговорено процес надходження гуманітарної допомоги від Уряду Федеративної Республіки Німеччина: модульні житлові будинки та товари першої необхідності для забезпечення вищезазначених стаціонарних транзитних містечок та потреб внутрішньо переміщених осіб у вигляді: електрогенераторів, побутової, спеціальної техніки, медичного та спортивного обладнання, меблів, одягу, взуття та іншого. Більша частина вантажу допомоги вже доставлена до місць  призначення.

  До обговорення проблемних питань регіонів України щодо соціального забезпечення громадян, які прибули з Донбасу, долучилися також представники Донецької, Луганської та Львівської обласних державних адміністрацій.

  У ході засідання штабу відбулося пряме включення до п’яти областей, які також брали участь у обговоренні нагальних питань. Так, представники Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей доповіли про активну підготовку будівельних майданчиків для розгортання будинків модульного типу для жителів зі Сходу країни та запевнили, що роблять все можливе, аби якнайшвидше спорудити транзитні містечка.

  Під час засідання було прийнято рішення про подальшу інтенсивну підготовку до зимового періоду.

  «Ми робимо все можливе, аби гарантувати жителям з Луганської та Донецької областей нормальні умови проживання та соціальний захист. Наші зусилля спрямовані на те, аби кожна людина відчувала нашу підтримку у будь-якому регіоні України», - сказав на завершення засідання Василь Стоєцький.