• In English
 • Земельне відомство братиме активну участь у розробленні секторальної стратегії реформування сфери земельних відносин
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 14:47

  «У роботі з реформування сфери земельних відносин є надзвичайно важливим досвід наших європейських партнерів. Напрацювання та рекомендації експертів ЄС, зокрема, з питань удосконалення національного законодавства, забезпечення прозорості, ліквідації корупції та підвищення кваліфікації працівників галузі», – наголосила голова комісії з реорганізації Держземагентства України Людмила Шемелинець у виступі на третьому засіданні Наглядової ради проекту ЄС Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні».

  У свою чергу молодший керівник проекту пані Деллс з Німеччини констатувала, що попри труднощі, пов’язані з реорганізацією бенефіціара, вдалося підтримувати належний рівень співпраці експертів Євросоюзу із українськими колегами.

  Так, у минулому кварталі успішно проведено заходи щодо ролі агентства як моніторингового органу на ринку земель, громадські слухання відповідно до найкращих практик ЄС та антикорупційної діяльності.

  «Литва готова допомагати Україні у вирішенні проблемних питань реформування земельної сфери, – наголосила молодший керівник проекту пані Даугальєне. Вона зазначила, що Держземагентству України потрібно бути активнішим в ініціативах реформування, бо управління землями служить основою для розвитку сільських територій та запевнила, що українські партнери можуть завжди звертатися до експертів проекту Твіннінг за допомогою.

  На міжнародному форумі представники Мінрегіону, Мінагрополітики, Адміністрації Президента України, Посольства Німеччини підтвердили прихильність та політичну підтримку проекту Твіннінг. На думку експертів ЄС, які висловили задоволення темпами реалізації Проекту, земельне відомство має і надалі активно брати участь у розробленні секторальної стратегії реформування сфери земельних відносин.

  Довідка

  Реалізацію проекту Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» для Державного агентства земельних ресурсів України було розпочато 8 січня 2014 року. Право на реалізацію проекту зі сторони ЄС було надано консорціуму, який складається з Королівства Нідерланди, Федеративної Республіки Німеччина і Литовської Республіки.

  Головною метою проекту є розвиток ринку сільськогосподарських земель в Україні, сприяння у створенні ринкової земельної та аграрної політики на основі запровадження ефективного ринку землі та забезпечення  безпеки землеволодіння для всіх типів власників і користувачів земельних ділянок, удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС,  і підвищення професійної спроможності фахівців, залучених до чотирьох пріоритетних секторів:

  1) обіг земель (включаючи оцінку земель);

  2) консолідація земель і землеустрій;

  3) управління землями (включаючи управління землями державної власності);

  4) земельний кадастр і розбудова земельної інформаційної системи.

  Робочий план проекту Твіннінг, який був узгоджений як представниками України, так і представниками консорціуму країн-членів ЄС, складається із трьох компонентів:

  Компонент 1. Поліпшення існуючої законодавчої та інституційної бази із землеустрою та управління земельними ресурсами;

  Компонент 2. Удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС;