• In English
 • Зміни правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами посилюють контроль за їх якістю
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 14:04

  Відтепер встановлюється заборона на продаж неякісних нафтопродуктів, які не відповідають ДСТУ, а також – адміністративна відповідальність, штрафні санкції і для виробника, і для оператора, який їх реалізує. Тож оператор буде зацікавлений продавати лише якісну продукцію, наголосив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко, відповідаючи на питання журналіста телеканалу ICTV.

  Постановою Кабінету Міністрів України було внесено зміни до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами з метою підвищення якості та безпечності нафтопродуктів. Також встановлено обов’язок щодо наявності на АЗС еталонних мірників для перевірки на точність роботи паливо-, масло- та газороздавальних колонок.

  «Було прописано права споживачів на отримання інформації про торгівця, правила розміщення і зміст інформації, правила маркування нафтопродуктів у тарі. Постанова вказує, які мірники розміщуються на різного розміру АЗС для перевірки належного розливу нафтопродуктів», – розповів Сергій Литвиненко.

   Зміни до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами гарантують дотримання прав споживачів на належну якість нафтопродуктів, на одержання необхідної та достовірної інформації щодо показників їх якості, безпеки для життя, здоров’я і майна споживачів, умов безпечного використання нафтопродуктів.

  «Інформація має бути розміщена на стеллі, де описано типи, вартість пального. У  куточку споживача вказано правила торгівлі, виписка з закону про захист прав споживачів, інформацію про суб’єкта господарювання, аби споживач у випадку неякісного обслуговування знав, до кого звернутися. Також за вимогою споживача йому мають надати паспорт якості пального», – підкреслив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку.