• In English
 • 323 адвокати успішно пройшли 6-й конкурс із відбору адвокатів до системи безоплатної правової допомоги
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 11:25

  Підсумовано результати 6-го конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Усі три етапи конкурсу успішно пройшли 323 адвокати.

  Адвокати, які набрали необхідну кількість балів, будуть включені до локальних реєстрів адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Нагадаємо, мінімальний прохідний бал, достатній для включення в реєстр адвокатів, становив 3,7 бала*(прим. – під час попередніх конкурсів прохідний бал становив від 3 до 3,6 бала).

  Так, усього для участі у 6-ому конкурсі було подано 463 заяви в 24-х областях України та м. Київ. На тестування з’явилося 430 адвокатів. За результатами усіх трьох етапів конкурсу 323 адвоката набрали необхідну кількість балів для включення в реєстри адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

  Результати конкурсу в розрізі регіонів

  Області

  Поданих заяв адвокатів

  З'явилось на тестування, адвокатів

  Пройшло конкурс, адвокатів

  Вінницька

  23

  21

  21

  Волинська

  14

  14

  14

  Дніпропетровська

  55

  53

  53

  Донецька

  8

  8

  8

  Житомирська

  4

  4

  0

  Закарпатська

  15

  15

  15

  Запорізька

  27

  27

  17

  Івано-Франківська

  11

  9

  9

  Київська

  10

  8

  0

  Кіровоградська

  15

  15

  15

  Луганська

  3

  3

  3

  Львівська

  16

  16

  16

  Миколаївська

  23

  16

  16

  Одеська

  33

  31

  18

  Полтавська

  20

  17

  Конкурс перенесено

  Рівненська

  12

  11

  10

  Сумська

  14

  14

  14

  Тернопільська

  14

  14

  14

  Харківська

  32

  30

  30

  Херсонська

  14

  14

  9

  Хмельницька

  18

  14

  14

  Черкаська

  6

  6

  0

  Чернівецька

  9

  8

  2

  Чернігівська

  14

  14

  13

  м. Київ

  53

  48

  12

  РАЗОМ

  463

  430

  323

  У той же час, ця цифра не враховує конкурсні результати у Полтавській області (де участь у письмовому тестуванні прийшли взяти 17 адвокатів)у зв’язку з порушенням порядку проведення тестування претендентів секретарем конкурсної комісії та перенесенням строків проведення 2-го та 3-го етапів конкурсу у регіоні.

  Найбільше адвокатів відібрано у Дніпропетровський (53), Харківській (30) та Вінницькій (21) областях. У трьох областях, а саме Житомирській, Київській та Черкаській у рамках 6-го конкурсу до системи БПД не відібрано жодного із 20-ти адвокатів, які подали заяви на участь у конкурсі в цих регіонах.

  Таким чином, усього по Україні кількість відібраних адвокатів щодо тих, які взяли участь у тестуванні, становить 78%. У розрізі ж регіонів – у низці областей цей показник становить від 91 до 100 % (Рівненська – 91%; Чернігівська – 93%; Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Харківська та Хмельницька – по 100%). У той же час, у Чернівецькій області та м. Київ лише чверть претендентів (25%) пройшли усі його етапи.

  На думку директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського, така суттєва відмінність результатів в окремих регіонах може свідчити як про різний рівень професійної кваліфікації претендентів, так і про неоднаковий ступінь об’єктивності та дотримання порядку проведення конкурсу з боку конкурсних комісій, які їх оцінюють. В обох випадках очевидною є необхідність суттєвого підвищення вимог при допуску до професії адвоката.

  «Порядок 6-го конкурсу, як і попередніх, не змінювався, однак були дещо скориговані критерії відбору через прохідний бал – цього разу він був найвищим за весь час проведення конкурсів. Це зумовлено послідовною орієнтацією на відбір до системи кращих спеціалістів: висококваліфікованих, досвідчених та правильно мотивованих,– коментує Андрій Вишневський. – Все ж, результати конкурсу показали, що нам слід удосконалити процедуру та посилити незалежне спостереження за роботою конкурсних комісій. Це обов’язково буде враховано при проведенні наступних конкурсів».

  Андрій Вишневський зазначає, що окремо слід розглядати ситуацію із проведенням конкурсу у Донецькій та Луганській областях (прим. –  кількість адвокатів, що продовжують надавати безоплатну вторинну правову допомогу в регіоні, складає лише 47 та 18 адвокатів відповідно), де показник учасників тестування та фактично відібраних теж складає 100%. В умовах, що склалися в цих регіонах у зв’язку із бойовими діями, багато із адвокатів полишили області та не ведуть адвокатської діяльності на їх території. Тому, природно, конкурсні комісії у ході 6-го конкурсу були орієнтовані на залучення до системи якомога більшої кількості фахівців у цих регіонах.

  Координаційний центр вітає адвокатів із успішним проходженням конкурсу. Бажаємо професійних успіхів у системі безоплатної правової допомоги!

  З інформацією щодо конкурсів з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, можна ознайомитись у розділі «Конкурс адвокатів» на сайті Координаційного центру.

  *Відповідно до Наказу Міністерства юстиції від 09.09.2014 № 182/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги»

  Довідково

  Координаційний центр з надання правової допомоги утворено 6 червня 2012 року постановою Кабінету Міністрів України № 504 «Про утворення Координаційного центру з надання правової допомоги та ліквідацію Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції». Метою діяльності центру є формування в Україні ефективної системи безоплатної правової допомоги, забезпечення її доступності та якості у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

  Безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

  Безоплатна вторинна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Надається в Україні із 01.01.2013.