• In English
 • Держкомтелерадіо розробив нову редакцію Доктрини інформаційної безпеки України
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 11:16

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України розробив нову редакцію Доктрини інформаційної безпеки України та вніс на розгляд Уряду проект Указу Президента України, яким пропонується затвердити цей документ.

  «Сьогодні з боку Російської Федерації ведеться цілеспрямована інформаційна війна проти України, - зазначає директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак. - З метою маніпулювання суспільною свідомістю в Україні та за її межами через російські ЗМІ поширюється недостовірна, неповна та упереджена інформація.

  Російські ЗМІ ставлять собі за мету деморалізувати населення України, Збройні Сили України, намагаються сформувати у громадян України та світу викривлене бачення подій, що відбуваються, зокрема на Донбасі.

  Доктрина інформаційної безпеки передбачає здійснення низки заходів, які дозволять зміцнити і гарантувати інформаційну безпеку країни. Зокрема, передбачається посилення інформаційно-просвітницької та просвітницької роботи щодо переваг для України від вступу в ЄС, а також поглиблення практичної взаємодії з НАТО, в тому числі з урахуванням перспективи повноправного членства України в Північно-Атлантичному альянсі.»

  Як повідомив Богдан Червак, проект Доктрини передбачає здійснення заходів із запобігання монополізації національного інформаційного простору. «Планується також створити загальнодержавний реєстр критичних об’єктів національної інформаційної інфраструктури із обов’язковим внесенням до нього всіх таких об’єктів незалежно від форм власності», - зазначив Богдан Червак.

  Проект указу пройшов громадське обговорення та процедуру погодження центральними органами виконавчої влади. Усі зауваження та пропозиції було розглянуто Держкомтелерадіо, переважна більшість з них врахована у підготовці остаточної редакції проекту Доктрини.