• In English
 • Норвезькі експерти готові започаткувати мережу біоенергетичних центрів в Україні
  опубліковано 20 листопада 2014 року о 10:10

  Норвезькі експерти готові започаткувати мережу біоенергетичних центрів в Україні. Обговоренню цієї ініціативи була присвячена зустріч Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергія Савчука з представниками та членами Норвезько-Української Торгової Палати, яка відбулася 19 листопада в Держенергоефективності України.

  Хенрік Сейп, представник Норвезько-Української Торгової  Палати на початку зустрічі зазначив, що сфера енергоефективності та відновлюваної енергетики для Уряду Норвегії є пріоритетними напрямами співпраці з Україною. Отже, він сподівається, що сьогоднішня зустріч стане лише початком подальшого співробітництва. Зокрема, Хенрік Сейп висловив бажання норвезької сторони співпрацювати у напрямку розвитку біоенергетики в Україні.

   «Наша країна має виключний біоенергетичний потенціал, який до цього часу мало використовувався. Сьогодні ми маємо і нагоду, і можливість ним скористатися, як для заміщення імпортованого газу та нафтопродуктів, так і для виробництва електроенергії. Тому досвід європейських країн з розвитку біоенергетичного сектору для нас надзвичайно актуальний», - підкреслив Голова Агентства.

  Ерик Хол, управляючий директор норвезького технопарку «Energy Farm» презентував присутнім досвід роботи центру біоенергетики в Норвегії, який є  одним з мережі демонстраційних майданчиків практичного використання енергії біомаси для життєзабезпечення місцевих громад: від тепла у домі до громадського транспорту.

  Також Ерик Хол повідомив, про розпочатий проект зі створення подібного центру у місті Борщів Тернопільської області.

  «Сьогодні в Україні розпочата реформа з децентралізації, на місця мають бути передані і повноваження, і ресурси для їх реалізації. Розвиток відновлюваних джерел фактично є енергетичною децентралізацією. І хоча в Україні вже існує низка прикладів успішного використання біомаси для енергозабезпечення міст та селищ, ми повинні масштабувати такі приклади. Вдалою формою для цього є  впровадження діючих демонстраційних проектів за норвезьким досвідом», - зауважив Сергій Савчук.

  Наприкінці зустрічі сторони домовилися про подальший алгоритм дій щодо якнайшвидшої реалізації проекту зі створення технопарку «Energy Farm» в Україні.