• In English
 • Андрій Дикун: Аграрії виконали своє завдання на "відмінно"
  опубліковано 19 листопада 2014 року о 18:11

  Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун дав інтерв’ю одному з телеканалів, в якому, зокрема, розповів про осінньо-польову кампанію, врожай поточного року та проблеми, що виникали у аграріїв із зони АТО.

  «Цей рік був доволі напружений не лише для аграріїв, але для всієї країни. Я хочу сказати, що аграрії зі своїм завданням справилися на «відмінно». Ми переживали у весняний період, коли розпочалися негаразди у країні та у всіх виникало багато запитань. Зокрема, аграрії турбувалися про те, чи треба взагалі розпочинати посівну, експортери боялися за те, що проект «Новоросія» може залишити нас без портів, посольства країн-імпортерів переживали за вчасне виконання контрактів. Тепер я хочу подякувати всім аграріям, бо вони не побоялися, пішли на ризик і повністю витримали технологію. Спочатку було все посіяно, а наразі підходить до фінішу наша збиральна кампанія», - зазначив Андрій Дикун.

  За словами заступника Міністра, на сьогоднішній день 7,6 млн. гектарів, тобто, фактично 100% засіяно ранніми озимими культурами та зібрано 97% відсотків врожаю, без урахування тимчасово окупованої території Криму та зони АТО. Крім того, Андрій Дикун зауважив, що під час збору ранніх зернових був створений відповідний штаб, який відповідав за комунікацію з агросектором у зоні АТО та тісно співпрацював із Антитерористичним центром і одночасно координував роботу аграріїв у зоні АТО.

  «До вивозу ранніх зернових були залучені Державна продовольча зернова корпорація, низка державних та приватних компаній, що допомагали вивозити врожай із Луганської та Донецької областей на елеватори Харківщини, Полтавщини та Дніпропетровщини. Все, що змогли, ми вивезли. З пізніми зерновими - інша ситуація, бо війна набула за кілька місяців трохи іншого змісту, на територію відкрито ввійшли війська Російської Федерації, створена буферна зона. Наразі більше 1 мільйона гектарів землі обробляється в Донецькій та Луганській областях, із них - приблизно 200 тис гектарів знаходяться у зоні АТО, і скоріше за все, цей врожай ми втратимо. Але це будуть невеликі об’єми і на продовольчу безпеку країни ці втрати не вплинуть», - запевнив Андрій Дикун.