• In English
 • Палац графа Бадені хочуть включити в спадщину «ЮНЕСКО»
  опубліковано 19 листопада 2014 року о 17:54

  Палац графа Бадені, що у смт. Коропець Монастириського району Тернопільської області, може стати центром молодіжної дипломатії. З відповідною ініціативою Тернопільська обласна державна адміністрація звернулася до представників української діаспори за кордоном і фонду Богдана Гаврилишина, який є вихідцем  з Коропця.

  Про це повідомив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. За його словами, на території Тернопільщини знаходиться понад 30% історичних пам’яток  України. Однак поки що цей ресурс ще не задіяний повністю. Тому розвиток історичної індустрії є пріоритетом для області.

  «Зараз ми займаємося популяризацією замків і палаців, - констатував Леонід Олексійович. – Одні з них в кращому стані - Збаразький замок, Вишнівецький палац. Однак є пам’ятки у критичному стані, зокрема це палац графа Бадені у смт. Коропець. Внаслідок протікання даху почалося руйнування об’єкту. Загалом, рішення про початок реконструкції даху варто було приймати ще років десять тому».

  За словами заступника, на 51-й сесії Тернопільської обласної ради депутати прийняли рішення про виділення коштів на проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт у палаці графа Бадені. Наразі триває підготовка проектно-кошторисної документації.

  За оцінками фахівців, на реконструкцію палацу загалом потрібно близько 18 млн. гривень.

  «Є ідея включення  об’єкту в спадщину ЮНЕСКО. Однак це потребує значних коштів на підготовку проектної документації», - зазначив заступник голови ОДА.