Україна та Норвегія розширюватимуть торговельно-економічне співробітництво

опубліковано 19 листопада 2014 року о 14:00

В.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький та заступник Міністра торгівлі і промисловості Норвегії Ділек Айхан за результатами українсько-норвезьких консультацій, що відбулися у рамках візиту Прем'єр-міністра Норвегії, підписали спільну заяву, в якій висловили готовність до поглиблення торговельно-економічного співробітництва між державами. Зокрема, йдеться про підписання Угоди між Урядом України й Урядом Королівства Норвегія про створення Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки і про домовленість провести її установче засідання у 2015 році у м. Осло.

«Не можна робити паузу у діалозі. Цей візит Прем’єр-міністраце надзвичайний поштовх для посилення нашого співробітництва і це також потужний сигнал нашому бізнесу. Ми максимально сприятимемо контактам, передусім на рівні бізнесу і  державних інституцій», – сказав Валерій Пятницький.

У рамках консультацій були обговорені питання двостороннього співробітництва у галузях енергетики, розвитку відновлювальних джерел енергії, сільського господарства, рибальства, транспорту, зокрема морського судноплавства й інформаційних технологій.

Сторони висловили заінтересованість щодо розширення співпраці у сфері енергетики та енергоефективності. Було домовлено про сприяння у розширенні постачання до України норвезької продукції рибальства та експорту, до Норвегіїукраїнської сільськогосподарської продукції.

Також українська сторона передала на розгляд норвезької сторони проект двосторонньої угоди про співробітництво у галузі морського судноплавства. Серед перспективних напрямків активізації двосторонньої співпраці було відзначено необхідність поглиблення взаємодії у сфері інформаційних технологій.

Українсько-норвезькі консультації засвідчили налаштованість обох країн до подальшого розвитку і поглиблення двостороннього торговельно-економічного співробітництва.

«Співпраця України і Норвегії має значний потенціал для розширення. Бізнес краще знає, що йому потрібно, тому ми хотіли б, аби представники бізнес-кіл брали активну участь у нашому діалозі. Тоді Комісія ефективно працюватиме на благо обох наших країн», – наголосила Ділек Айхан.

Валерій Пятницький зауважив, що Україна готова посилити інформування Норвегії про плани Уряду та перебіг реформ у нашій країні. В Угоді з ЄС взагалі є цілий розділ, що стосується нотифікації, тож інформація, що надається до ЄС, може бути доступна й колегам із Норвегії та усім країнам – членам EFTA. Це стосується санітарних та фіто-санітарних заходів, питань технічного регулювання, а також змін, що відбуватимуться у нашому регуляторному середовищі. Це дозволить більш ефективно працювати в одному великому європейському просторі. З іншого боку українська сторона розраховує на отримання від норвезьких колег кращих бізнес-практик та досвіду щодо співпраці з Євросоюзом.