• In English
 • Історичну драму "Поводир" за перший тиждень прокату переглянули понад 90 тис. глядачів
  опубліковано 19 листопада 2014 року о 13:10

  Художній фільм «Поводир, або Квіти мають очі» режисера Олеся Саніна стартував у кінотеатрах країни 12 листопада 130 копіями. Уже за перший вік-енд прокату його переглянули 94 754 глядачів.

  Результати перегляду «Поводиря» можна порівняти з такими голлівудськими фільмами, як «Анна Кареніна» (82 902 глядачі за перший вік-енд), «Великий Гетсбі» (84 734 глядачів за перший вік-енд), «Джанго вільний» (71 917 глядачів за перший вік-енд).

  Також слід зауважити, що «Поводир» є найуспішнішим бокс-офісом серед фільмів українського виробництва. Дані щодо кількості глядачів фільмів за перший прокатний вік-енд:

  «Той хто пройшов крізь вогонь» – 3 979 глядачів

  «Тіні незабутих предків» – 52 157 глядачів

  «Ломбард» – 5 305 глядачів

  «Кохаю і крапка» – 2 978 глядачів

  Нагадаємо, що повнометражний художній фільм «Поводир» зняла кінокомпанія PRONTO FILM на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Уперше в Україні зроблена адаптація кінофільму для глядачів із вадами зору (демонструється в окремих кінотеатрах Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя за підтримки «Ощадбанку») та вадами слуху (планується реліз на DVD).

  В основі сюжету фільму – історія спроби знищення української культури – кобзарського мистецтва у часи радянської влади, показану через призму життя американського хлопчика Пітера та українського сліпого музиканта Івана Кочерги. Події відбуваються на початку 1930-х років у СРСР у драматичні часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. Фільм знято за реальними фактами та свідченнями.