• In English
 • Норвегія вважає Україну стратегічним партнером у сфері продовольства
  опубліковано 19 листопада 2014 року о 10:22

  Україна є серйозним гравцем на європейському продовольчому ринку, тому сьогодні країні вельми важливо опанувати європейські стандарти у сфері продовольчої безпеки. Про це йшлося під час зустрічі  Віце-прем`єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана і Міністра у справах Європейського економічного простору та відносин з ЄС Королівства Норвегія Відара Хельгесена.

  Учасники зустрічі досягли домовленості про те, що у грудні в Україну прибудуть урядові експерти з Норвегії  для презентації новому складу українського уряду норвезького досвіду впровадження реформ і модернізації державного управління, а вже у січні українські урядовці відправляться до Норвегії для закріплення отриманих знань і більш глибокого вивчення процесу перебудов. Обмін досвідом стосуватиметься кількох сфер, зокрема, сфери ветеринарної і продовольчої безпеки.

  «10 років тому в Норвегії було реформовано орган влади, який відповідає за продовольчу безпеку, і зараз можна сміливо вважати, що наш приклад  – напевно, найкращий в ЄС. Тому хотілося б запросити до нас керівника відповідної української структури, і передати йому цей досвід,  тому що Україна тут може бути дуже важливим гравцем в продовольчій палаті», – підкреслив норвезький Міністр.

  У свою чергу Володимир Гройсман зазначив, що пропозиція Норвезької сторони є дуже вчасною, адже сьогодні в Україні відбувається реформування системи контролюючих органів, зокрема, у сфері безпеки харчових продуктів.

  «Ми нещодавно прийняли рішення про перебудову системи контролюючих органів, в тому числі, у сфері безпеки харчових продуктів і санітарного контролю, і зараз будемо створювати нову інституцію, яка перебере на себе функції, що раніше були розпорошені  в різних державних органах. Вивчення досвіду Норвегії для нас є дуже важливим», - підкреслив Володимир Гройсман.

  Як повідомлялося, вчора уряди Королівства Норвегія та України підписали Угоду стосовно підтримки державного бюджету України  в розмірі понад 15 мільйонів доларів США, а також низку інших угод про співробітництво, зокрема, в сфері ядерної та радіаційної безпеки, галузі торгівлі, підприємництва та економіки.