• In English
 • До природно-заповідного фонду Тернопільщини додадуть три об'єкти
  опубліковано 18 листопада 2014 року о 17:57

  Трьома новими об'єктами планують доповнити природно-заповідний фонд Тернопільщини. Відтак, до його загальної площі додадуть понад 100 га. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич на апаратній нараді, яку 17 листопада провів перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.

  «На сесії районних рад погодили рішення щодо затвердження трьох ділянок до переліку об'єктів природно-заповідного фонду. Тепер вони повинні пройти погодження центральними виконавчими органами влади, - зазначив Орест Сінгалевич. – Це території у Бережанському та Кременецькому районах, а самеБережанський заказник загальнодержавного значення «Жолоби», Кременецький ботанічний заказник «Куриниха», Кременецька ботанічна пам'ятка природи «Джерельна». На даних територіях є велика кількість червонокнижних рослин».

  Активно в області проводять заходи природоохоронного характеру. За словами Ореста Сінгалевича, кошти із обласного екологічного фонду отримало 30 одержувачів. Серед найважливіших проведених ними заходіввідведення земель під посадку нових лісів, розчищення русел річок, будівництво каналізаційно-очисних споруд, встановлення меж територій природо-заповідного фонду.

  «Також ми подали фінансові запити у Державний фонд охорони навколишнього середовища із проханням виділити кошти. За рахунок цього плануємо профінансувати заходи на 18 природоохоронних об'єктах, - додав Орест Сінгалевич. – Окрім того, на сьогодні працюємо із двома консалтинговими компаніями та п'ятьма інвесторами щодо залучення коштів для розвитку екологічної структури області. Зокрема, це стосується будівництва очисних споруд та сміттєпереробних підприємств».

  Розширення природно-заповідного фонду та проведення ефективних природоохоронних заходів допомагає зберегти екологічну структуру краю, зазначив Іван Крисак.

  «Ми працюємо над збереженням фауни і флори нашого краю. Для цього науковці області проводять дослідження територій та відбирають ті, які варто внести до переліку об'єктів природо-заповідного фонду, - додав він. –Ми ефективно використали кошти обласного фонду для посадки нових лісів. А робота з інвесторами є головним завданням керівників усіх департаментів та управлінь. Загалом, екологічна структура області потребує вдосконалення. Тому залучення коштів у цю сферу є важливою передумовою створення позитивного іміджу та інвестиційної привабливості нашого краю».

  Довідково

  Природно-заповідний фонд Тернопільської області станом на 10 жовтня 2014 року має у своєму складі 605 одиниць територій та об'єктів. Фактична площа – 122634,0268 га. Існуюча мережа ПЗФ, проведення природоохоронних заходів сприяє стабілізації видового складу фауни та флори та збереженню цінних природних комплексів області.