• In English
 • Мінекономрозвитку пропонує суттєво зменшити час на реєстрацію бізнесу
  опубліковано 17 листопада 2014 року о 18:33

  З метою спрощення порядку відкриття бізнесу та задля покращення інвестиційного клімату й підвищення позиції України у рейтингу «Doing Business» Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу».

  Процес відкриття бізнесу в Україні може займати від 18 до 21 дня і передбачає такі процедури: реєстрація суб’єкта господарювання державним реєстратором, реєстрація платника податку на додану вартість, відкриття рахунку в банку, сповіщення податкових органів про відкриття рахунку.

  Законом України від 15.04.2014 № 1206 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» створені правові умови для широкого застосування електронних технологій при реєстрації підприємств. Проте строки здійснення реєстраційних процедур не зазнали суттєвих змін. Задля усунення цих недоліків Мінекономрозвитку пропонує внести зміни до законодавчих актів, якими встановлено загальні вимоги до відкриття бізнесу.

  Ознайомитись із запропонованими змінами до законодавства й взяти участь в обговоренні можна на офіційному сайті Мінекономрозвитку у рубриці «Обговорення проектів документів».