• In English
 • Фахівці-атомники обговорюють з громадськістю питання щодо продовження терміну експлуатації другого енергоблоку Южно-Української АЕС
  опубліковано 17 листопада 2014 року о 17:35

  На ВП ЮУАЕС триває цикл круглих столів, присвячених питанням продовження терміну експлуатації другого енергоблоку Южно-Української АЕС. 14 листопада атомну станцію відвідала делегація Арбузинського району Миколаївської області. За традицією знайомство з енергокомплексом на Південному Бузі гості розпочали з відвідування інформаційно-культурного центру підприємства, повномасштабного тренажера АЕС, а також Олександрівської ГЕС і Ташлицької ГАЕС.  Після екскурсії гості взяли участь у зустрічі за круглим столом з фахівцями-атомниками.

  Це вже не перший візит представників Арбузинського району на об'єкти ВП ЮУАЕС. Цього разу до складу делегації увійшли працівники районної держадміністрації, депутати райради та селищної ради райцентру, сільські голови населених пунктів району, працівники освіти, підприємці.

  Виробляючи 16% загальної атомної генерації країни, ВП ЮУАЕС забезпечує електричною енергією Миколаївську, Одеську, Херсонську області та частково Кіровоградську область і Автономну Республіку Крим.

  Важливими для гостей були питання, що стосувалися продовження експлуатації другого енергоблоку АЕС, які й стали головною темою діалогу з атомниками. 134 з 432 ядерних реакторів, що функціонують нині у світі (приблизно кожен третій), переступили 30-річний рубіж експлуатації. Україна - одна з держав, що приєдналися до світової практики продовження експлуатації АЕС. На сьогодні виробниче життя продовжене трьом вітчизняним енергоблокам - двом рівненським і першому южно-українському. Для отримання дозволу на понадпроектну роботу блока № 1 колективу ЮУАЕС довелося виконати колосальний обсяг робіт з технічного огляду, кваліфікації, реконструкції та заміни його обладнання. У підсумку перший "мільйонник" атомної станції приведено у відповідність до всіх діючих стандартів безпеки, що й стало підставою для продовження терміну його експлуатації на 10 років. Аналогічний процес оновлення ведеться сьогодні на блоці № 2. Фахівці АЕС детально поінформували учасників круглого столу про перебіг робіт і результати, яких буде досягнуто після їх завершення.    

    Слід зазначити, що темами загальної безпеки підприємства та продовження експлуатації атомних енергоблоків діалог не обмежився. Гості традиційно цікавилися імовірністю та наслідками приватизації НАЕК «Енергоатом», фінансуванням програми соціального розвитку регіону, що входить до зони впливу Ташлицької ГАЕС, обсягами та розподілом компенсаційних субвенцій за ризик проживання в зоні спостереження атомної станції, вартістю «атомного» кіловата, сейсмостійкістю южно-українського майданчика, станом здоров'я працівників АЕС і жителів прилеглих територій, перспективами будівництва 4-го енергоблоку ЮУАЕС. 

  Відкритість і готовність до діалогу - головні складові інформаційно-роз'яснювальної роботи, яка послідовно і цілеспрямовано ведеться колективом для формування об'єктивної громадської думки про роботу і безпечну експлуатацію об’єктів відокремленого підрозділу Южно-Українська АЕС.

  Довідково

  Южно-Український енергетичний комплекс розташований на Півдні України у Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

  У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 500 млрд. кВт•год. електричної енергії.