• In English
  • Мінекономрозвитку працює над спрощенням порядку участі бізнесу у державних закупівлях
    опубліковано 17 листопада 2014 року о 13:36

    Міністерство економічного розвитку і торгівлі України працює над забезпеченням дотримання принципів конкуренції під час здійснення державних закупівель та спрощення порядку участі бізнесу у торгах. Отже, здійснюється активна робота з визначення шляхів подальшого реформування сфери держаних закупівель і приведення її у відповідність до стандартів ЄС.

    Так, Міністерство вивчило питання щодо можливості запровадження єдиної тендерної довідки та видачі її центрами з надання адміністративних послуг. Для цього необхідно внести зміни до Закону України “Про адміністративні послуги” та в подальшому врегулювати питання підтвердження окремих кваліфікаційних даних шляхом подання єдиної тендерної довідки на рівні законодавства про державні закупівлі.

    Також, Законом України “Про здійснення державних закупівель” (стаття 17) передбачено відмову в участі у процедурах закупівлі недобросовісним учасникам, у разі якщо суб’єкти господарювання притягувалися до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосувалися спотворення результатів торгів (тендерів).