• In English
 • Нацбанк має невідкладно навести порядок у валютному контролі, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 15 листопада 2014 року о 09:50

  «Національний банк зобов’язаний невідкладно навести порядок у валютному контролі», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі “Шустер Live” на Першому національному телеканалі в п’ятницю, 14 листопада.

   «Поступлення доларів в країну є. Імпорт зменшився на 30% - менше купують машин, різних імпортних товарів. Це означає, що, в принципі, в нас є можливості для стабілізації валюти», - підкреслив Глава Уряду.

   Арсеній Яценюк  зазначив, що як Прем’єр-міністр не може коментувати дії Нацбанку - адже Національний банк є незалежною установою, яка самостійно приймає всі рішення, - але вважає за необхідне пояснити українцям, що відбувається з валютним курсом.

  Він підкреслив, що на сьогодні знято понад 20% депозитів - 126 мільярдів гривень: «Люди бачать, що в країні війна. Людині страшно, вона йде в банк, знімає гривню чи долар, всі гривні міняє на долари, а долари складає в ячейках банків - це стосується в першу чергу великих депозитних вкладів. І чекають, коли ситуація стабілізується».

  У цей же час, при такому валютному курсі, який встановився зараз, неможливо повертати банківські кредити: «У банку грошей немає. І з огляду на це виникає криза ліквідності й ситуація, коли війна, спекуляції на валютному ринку і паніка довели курс до 16-ти».

  «Чи є вихід з ситуації? Так, є. В першу чергу Національний банк зобов'язаний невідкладно навести порядок у валютному контролі. Що таке валютний контроль? Це - на що купують долари, куди і за що їх відправляють», - підкреслив Арсеній Яценюк.