• In English
 • Голландські фахівці готові передати Україні успішний досвід реформ у сфері земельних відносин
  опубліковано 14 листопада 2014 року о 17:44

  Голландські фахівці готові передати успішний досвід реформ у сфері земельних відносин українським партнерам у рамках проекту ЄС Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні». На цьому наголосив постійний радник проекту Стефан Вербунт у ході третього засідання робочої групи з питань сільського господарства та розвитку аграрних територій у рамках Платформи № 2 «Економічна інтеграція та наближення до стандартів ЄС» ініціативи «Східне партнерство», що відбулося в Брюсселі (Бельгія).

  Прикладом для здійснення таких реформ, на переконання радника проекту Твіннінг, можуть слугувати країни ЄС. Зокрема, він послався на успішний досвід Нідерландів

  «При консолідації земель інтереси громадськості мають бути на першому місці, як це свого часу зробили Нідерланди, що нині посідають друге місце серед країн-експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Голландські фахівці готові передати досвід  українським партнерам», – наголосив Стефан Вербунт. 

  Він підкреслив, що для успішної консолідації земель учасники мають довіряти державним установам, які опікуються цим процесом. Експерт також наголосив, що реформи у сфері земельних відносин мають проводитися прозоро у дусі партнерства із землевласниками та землекористувачами.

  «Інвестуйте у розбудову довіри громадськості до державних органів та інституцій у сфері земельних відносин», – закликав учасників засідання Стефан Вербунт, розповідаючи про успішний досвід реформування земельних відносин.

  У ході засідання фахівці Держземагентства України обмінялися досвідом з європейськими колегами щодо законодавчого забезпечення подальшого розвитку відносин сільськогосподарського землекористування і власності на землі сільгосппризначення. У заході взяли участь зарубіжні експерти з Нідерландів, Франції, Литви, Польщі, Словенії, Естонії, а також Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та інші.