• In English
  • Дніпропетровська ОДА: Продукти борщового набору у порівнянні з листопадом 2013 року подешевшали
    опубліковано 14 листопада 2014 року о 11:18

    За результатами щотижневого моніторингу цін на продукти харчування у роздрібних торговельних мережах, у листопаді 2014 року ціни на борщовий набір (картопля, капуста, буряк, цибуля) нижчі, ніж у листопаді 2013 року, в середньому від 20% до 50%. Про це повідомила начальник управління розвитку споживчого ринку департаменту агропромислового комплексу, розвитку сільських територій та ринкового середовища Дніпропетровської облдержадміністрації Маргарита Зотова.

    За її словами, спостерігається здешевлення більш ніж на 50% на цибулю ріпчасту: середня роздрібна ціна на цибулю ріпчасту наприкінці осені 2013 року складала 4,46 грн./кг, у цьому році – 2,22 грн./кг. Буряк столовий подешевшав цьогоріч майже на 36%, морква та картопля – на 40%, капуста – більш ніж на 20%.

    Маргарита Зотова зазначила, що ціна на вітчизняні продукти не залежить від курсу долара. «Тобто нарікання сільгоспвиробників, які вирощують овочі та фрукти на Дніпропетровщині, на зростання курсу долара є спекуляціями. У той же час важливою складовою ціноутворення є вартість бензину та логістика доставки товарів», - додала вона.