• In English
 • Держводагентство прозвітувало перед громадськістю про проведення поливної кампанії 2014 року
  опубліковано 14 листопада 2014 року о 12:16

  13 листопада 2014 року відбулося засідання громадської ради при Держводагентстві, у якому взяли участь члени громадської ради (представники екологічних, правозахисних громадських організацій, наукових установ, благодійних організацій) та фахівці Держводагентства. Також участь у зазначеному засіданні взяв виконувач обов’язків Голови Агентства Олексій Чунарьов.

  Під час зазначеного засідання начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства В.Розгон прозвітував перед громадськістю про основні аспекти проведення поливної кампанії 2014 року.

  Зокрема, протягом поливного сезону 2014 року в Україні полито 476,6 тис. га, у тому числі у Дніпропетровській області - 27,9 тис. га, Запорізькій - 45,4 тис. га, Миколаївській - 25,5 тис. га, Одеській - 42,4 тис. га, Херсонській - 291,8 тис. га.

  У зоні дії Головного Каховського магістрального каналу полито 222,8 тис. га, Північно-Кримського каналу – 58,4 тис. га, Інгулецької зрошувальної системи – 12,3 тис. га, каналу Дніпро-Донбас – 8,4 тис. гектарів.

  За результатами обговорення членами громадської ради прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо підтримки дій Держводагентства у частині здешевлення вартості електроенергії для зрошення та надання державної підтримки на відновлення меліоративних систем. Також у ході засідання громадськістю порушувалися питання щодо збереження та удосконалення потенціалу зрошувальних систем з метою гарантованого отримання сільгосппродукції.

  Окрім того, розглядалося питання щодо удосконалення кадрової політики Держводагентства у контексті співпраці з Національним університетом водного господарства щодо залучення молоді до роботи у водогосподарських організаціях. Громадською радою прийнято рішення звернутися до Міносвіти з пропозицією щодо необхідності збереження у каталозі напрямів та спеціальностей підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів напряму – сільськогосподарські меліорації.

  Також громадською радою обговорено та висловлені пропозиції щодо формування орієнтовного плану проведення Держводагентством консультацій з громадськістю на 2015 рік та плану заходів Держводагентства із реалізації у 2015 році положень Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

  Разом з тим, членів громадської ради поінформовано про План заходів Держводагентства з проведення Всеукраїнського тижня права, що проходитиме 8 – 12 грудня 2014 року.