• In English
 • Василь Лазоришинець: Хворі на ниркову недостатність повинні забезпечуватися гемодіалізом з місцевого бюджету
  опубліковано 13 листопада 2014 року о 19:00

  Т.в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець зазначає, що  хворі, які страждають на ниркову недостатність, повинні забезпечуватися гемодіалізом саме з місцевого бюджету. При цьому керівництво міста Київ тільки сьогодні звернулося до МОЗу з тим, що є проблеми в цьому питанні.

  Т.в.о. Міністра охорони здоров’я розповів, що видатки з державного бюджету на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність були виділені Київській міській державній адміністрації в повному обсязі. «Всі видатки були закладені в Держбюджет 2014 року. Хочу підкреслити, на гемодіаліз кошти закладені в місцевому бюджеті», - додав він.

  «Кошти закладені в місцевому бюджети, а голови міст, зокрема Київської МДА, хочуть перекласти відповідальність на МОЗ, яке не має видатків на таке фінансування. Але ми шукаємо шляхи і механізми, як допомогти цим пацієнтам», - резюмував Василь Лазоришинець.

  Він зазначив, що були звернення від деяких регіонів до МОЗ у зв’язку з тим, що не вистачало коштів для забезпечення гемодіалізом осіб, які тимчасово переміщені з територій, захоплених терористами. Проте, за його словами, місто Київ не зверталося і з цим питанням.

   «На сьогодні це - 18 пацієнтів, які є в Києві. В інших регіонах таких пацієнтів більше. І тому Урядом для забезпечення гемодіалізом було виділено 1,4 млн. грн. додатково для тимчасово переміщених осіб», - поінформував Василь Лазоришинець.

  Для вирішення цього питання МОЗ були зроблені підрахунки і Урядом були виділені кошти, в тому числі для Києва, на забезпечення хворих гемодіалізом, для їх лікування на протязі півроку.

  У зв’язку з сьогоднішнім зверненням керівництва Києва Міністерство охорони здоров’я шукає шляхи і механізми, як посприяти важкохворим у столиці, які потребують гемодіалізу, і допомогти Київській МДА з ситуацією, що склалася.