• In English
 • У Дніпропетровську покажуть маловідомі архівні документи про Голодомор 1932-1933 років
  опубліковано 13 листопада 2014 року о 13:20

  20 листопада до дня пам’яті жертв Голодомору в Україні в приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкриється документальна виставка «Хлібозаготівлі і голод на Дніпропетровщині 1929–1933 рр.». Тут можна буде побачити понад 80 кольорових фотокопій маловідомих архівних документів, газетні статті, плакати, фотографії, що відтворюють події того часу: насильницьку суцільну колективізацію, розкуркулення, примусовий вивіз за межі України родин та наслідки цієї політики – Голодомор.

  Експозицію відкриває документальний стенд «Усуспільнений труд». На ньому - документи, що розкривають етапи проведення колективізації на Дніпропетровщині.

  Стенд «Ліквідація куркуля як класу» відображає фотокопії постанов центральних державних органів СРСР і УРСР про ознаки куркульських господарств, про дозвіл органам виконавчої влади приймати рішення щодо примусового вивозу сімей куркулів. Окремий інтерес мають документи, що свідчать про ставлення робітників і селян до політики, яка проводилася на селі.

  На стенді «Хлібозаготівлі. Селянський опір» представлені директиви вищих органів влади про посилення репресій при виконанні намічених планів заготівлі продовольчих культур.

  На стендах розділу «Голодомор» експонуватиметься сумнозвісна постанова ЦВК і РНК СРСР від 7 серпня 1932 року «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації і зміцнення соціалістичної власності», яка в народі отримала назву «закон про п’ять колосків»; «чорні дошки», оприлюднені в обласній газеті; інформаційні повідомлення партійних та радянських органів та інші документи, де викладені факти голодування та голодної смерті.

  Відкриється виставка 20 листопада о 10.00. Експозицію можна буде відвідати протягом місяця з 10.00 до 17.00 у приміщенні Держархіву області за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 89.