• In English
 • Мінагрополітики: Ліквідація корупційної схеми в торгівлі між Україною і Бангладеш дозволила поновити торгівельно-економічну взаємодію між країнами
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 19:16

  Міністерство аграрної політики та продовольства України отримало підтвердження від Міністерства продовольства Республіки Бангладеш, що найближчими днями надійде підписаний з їхнього боку контракт на поставку збіжжя Державною продовольчо-зерновою корпорацією України (ДПЗКУ) до Бангладешу.

  Цю співпрацю вдалося поновити після зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки з Міністром продовольства Народної Республіки Бангладеш Ісламом Камрулом у вересні цього року. Посадовці двох країн домовилися збільшити впродовж двох років поставки українських зернових до Республіки Бангладеш і підписати довгостроковий контракт.

  Крім того, дізнавшись від свого іноземного колеги про проблеми, які існували при попередній владі під час співпраці двох країн, Ігор Швайка дав доручення провести аналіз і встановити причини погіршення цієї роботи, оскільки співпраця між державами є вигідною для обох сторін. Для Бангладеш – це питання продовольчої безпеки, а для України – отримання іміджу надійного торговельного партнера та надходжень до державного бюджету, особливо зважаючи на сьогоднішню складну економічну ситуацію.

  Тож, аналіз ситуації показав, що основною проблемою припинення співпраці стало існування посередників між країнами. На сьогодні компанію-посередника усунуто і корупційну схему ліквідовано, що надало можливість поновити торгово-економічні відносини між Україною та Республікою Бангладеш. Тепер основним принципом співпраці між державами є прозорість із дотриманням усіх дипломатичних норм під час всіх етапів проведення перемовин та роботи.