• In English
 • Мінкультури закликає мистецькі колективи підтримати своїх колег зі східних регіонів
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 18:35

  Міністерство культури України звернулося до керівників національних театрів і мистецьких колективів України з проханням допомогти з працевлаштуванням українським митцям, які вимушені були залишити території, що тимчасово не контролюється українською владою.

  «У такий складний для України час ми маємо бути єдиними, солідарними з усіма нашими підприємствами, закладами культури, мистецькими навчальними закладами, що знаходяться на Сході України, на територіях, тимчасово окупованих терористами. Користуючись можливістю я прошу врахувати цю ситуацію та зробити усе можливе, аби допомогти людям», – зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

  Він наголосив, що ці люди перебувають у складній життєвій ситуації, без домівки, роботи і, часто, без засобів до існування.

  «На жаль, ми не можемо прогнозувати, скільки триватиме військовий конфлікт, але зараз не може бути розмов, що відсутні вакансії. Давайте шукати для людей робочі місця. Ми з колегами з інших відомств працюватимемо щодо переведення ставок і заробітних плат. У даній ситуації ми маємо пророблювати комплексну роботу з усіх напрямків, щоб люди не були кинуті напризволяще».

  До Мінкультури вже звернулися митці, які до недавнього часу працювали в Донецькому національному академічному українському музично-драматичному театрі, Донецькому академічному обласному російському театрі юного глядача (м. Макіївка), Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі, а також інших театральних і мистецьких колективах східного регіону, які опинилися в зоні ведення АТО.

  У своїх зверненнях працівники повідомляють, що у зв’язку із складною суспільно-політичною ситуацією, вони були змушені залишити роботу, житла, переїхати до миєва чи інших міст та перебувають у скрутному матеріальному становищі.

  Міністерство культури України також звернулося до голів усіх облдержадміністрацій віднайти можливість працевлаштувати працівників культури у театральних, мистецьких та інших закладах культури.