• In English
 • Мінекономрозвитку: Уряд ставить завдання для стабілізації ситуації в країні
  опубліковано 12 листопада 2014 року о 17:57

  Найважливішими завданнями Уряду зі стабілізації ситуації в країні є співпраця з міжнародними партнерами щодо залучення допомоги й подальший розвиток бізнес-середовища. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Роман Качур під час Національної конференції «Місцевий економічний розвиток – основа стабільної та процвітаючої України».

  «На жаль, ситуація на сьогодні в Україні є такою, що ми потребуємо підтримки. Зокрема економічна ситуація і військові дії, які відбуваються на території нашої держави, вимагають від Уряду України швидких дій та активної роботи з нашими партнерами із залучення міжнародної допомоги», – зауважив заступник Міністра.

  Роман Качур зазначив, що за умови вимушеної економії державних коштів українські міста можуть розвиватися й реалізувати певні проекти завдяки залученню іноземних інвестицій.

  «Сьогодні ми бачимо, як багато міст довели, що вони можуть бути конкурентними й успішними навіть в умовах обмежених бюджетних коштів. Міста мають можливість активно залучати інвесторів і міжнародну технічну допомогу і ми, безумовно, цінуємо ті кроки, які вони роблять і в рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», і стосовно інших ініціатив», – наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі.

  Роман Качур також акцентував, що наразі міста мають гарну можливість скористатися допомогою донорських організацій, з якими співпрацює Мінекономрозвитку. Зокрема, це «шведська ініціатива» E5P з енергозбереження. Портфель організації становить близько 230 млн. євро, і міста можуть залучити інвестиції за умови підготовки певних проектів. Окрім того, представники міст можуть взяти участь у проекті Європейського союзу, який також стосується енергозбереження й має загальний бюджет у 500 млн. гривень. У рамках цього проекту є можливість залучати кошти на безповоротній грантовій основі, а мешканці міст можуть отримувати так звані «теплі кредити» від Ощадбанку.

  За словами Романа Качура, успіх реалізації цих проектів залежить передусім від самих муніципалітетів, хоча Мінекономрозвитку надаватиме їм усебічну підтримку.  

  Торкаючись питання розвитку бізнес-середовища, заступник Міністра підкреслив важливість входження України до топ-100 рейтингу «Doing business».  

  «Ми знаходимося на 96 місці. Безумовно, це не те місце, яке нас задовольняє, наша ціль – бути в 20-ці країн, на сьогодні зроблено значний крок і ми продовжимо дії з дерегуляції і формування бізнес-середовища, які спростять легкість ведення бізнесу, а також підвищуватимуть можливості економічного розвитку й розвитку експорту», – підкреслив Роман Качур.  

  За його словами, значну роль у спрощенні ведення бізнесу в Україні відіграли закони, розроблені у Мінекономрозвитку – «Про стандартизацію» «Про метрологію та метрологічну діяльність», які закладають певний фундамент для експорту українських товарів до ЄС і на всі міжнародні ринки.

  Довідка

  Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» спрямований на  розбудову спроможності місцевої влади до стратегічного планування соціально-економічного розвитку міст. Проект був створений за сприяння Уряду Канади, а його реалізація завершується в 2014 році.   

  Програма допомоги Україні з боку Уряду Канади була започаткована з моменту набуття незалежності в 1991 році. Відтоді в Україні впроваджено понад 230 проектів, на які Уряд Канади виділив понад 320 млн. канадських доларів.

  Канадська програма співробітництва з Україною реалізується в рамках 5 основних типів проектів: технічна допомога, регіональні ініціативи, гуманітарна допомога, комерційні кредити, багатостороння допомога.

  Станом на 1 листопада 2014 року в Україні зареєстровано 9 проектів технічної допомоги з боку Уряду Канади, загальний бюджет яких складає понад 80 млн. канадських доларів.