• In English
 • Систему тендерних закупівель ліків розблоковано, - Василь Лазоришинець
  опубліковано 10 листопада 2014 року о 13:05

  Систему тендерних закупівель ліків розблоковано. Про це повідомив т.в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець на брифінгу під час прес-дня Уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада 2014 року

  За його словами, станом на 1 жовтня (коли на Василя Лазоришинця рішенням Уряду було покладено тимчасове виконання обов’язків Міністра) було закуплено ліків лише на 88 мільйонів гривен за загальнодержавними національними програмами.

  На сьогодні ж вже акцептовано тендерних процедур на 1 млрд. 415 млн. грн. В процедурі закупівлі знаходиться 722 млн. грн. з 2 млрд. 160 млн.  гривень, які передбачено на ці цілі в Державному бюджеті.

  «На сьогодні практично на 65 відсотків акцептовано тендерних пропозицій із того, що нам виділила держава. Укладено договори на 1 млрд.335 млн. гривень, що складає майже 60 відсотків», – повідомив Василь Лазоришинець.

  Водночас він наголосив на тому, що «на сьогодні в Антимонопольному комітеті заблоковано торгів на 37 млн. грн.». Це пов’язано зі значною кількістю скарг - 42, тоді як в 2012 році таких скарг було 4, в 2013-му - жодної.

  «Тобто торги спеціально блокуються», - зауважив Василь Лазоришинець.

  Наразі ліки вже направлені на місця. Тільки протягом поточного тижня було доставлено медикаментів в регіони на суму 158,8 млн. грн. Це ліки для дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит, імунобіологічні препарати та препарати для антиретровірусної терапії.