• In English
  • ДСНС робить все можливе, аби громадяни, які виїхали з небезпечних районів, мали всі соціальні гарантії та були забезпечені всім необхідним взимку, - Сергій Бочковський
    опубліковано 10 листопада 2014 року о 11:47

    Міжвідомчий координаційний штаб, що функціонує на базі ДСНС України, в цілодобовому режимі гарантує соціальне забезпечення громадян, які переміщуються з районів проведення АТО. Рятувальники роблять все можливе, аби люди мали всі соціальні гарантії та були забезпечені всім необхідним, особливо в осінньо-зимовий період. Про це повідомив сьогодні, 10 листопада, в Клубі Кабінету Міністрів України, Голова ДСНС України Сергій Бочковський під час прес-дня членів Уряду та керівників центральних органів влади для представників регіональних та загальнонаціональних ЗМІ.

    “Людина, яка прагне безпечно та швидко виїхати з небезпечної території, повинна звернутися до регіональних штабів ДСНС України. Там вона може отримати всю необхідну допомогу. В першу чергу, це консультація у психолога та медична допомога. Далі – реєстрація та обрання тимчасового місця проживання. У кожному штабі працюють соціальні працівники, які допоможуть визначитися з регіоном та організувати безкоштовне транспортування до обраного міста. Також людина може одразу обрати місце працевлаштування та оформити ввесь соціальний пакет – пенсійні виплати, пільги тощо. Знайти місцезнаходження штабів досить легко - зазвичай вони знаходиться або на залізничних вокзалах обласних центрів, або в приміщеннях головних управлінь та управлінь ДСНС України. Або ж людина може  зателефонувати за коротким номером “101” і дізнатися всю необхідну інформацію”, - зауважив Сергій Бочковський.

    Він зазначив, що регіональні штаби, що створені у кожній області України, спільно з представниками місцевої влади, постійно проводять пошук додаткових приміщень для розміщення громадян. На цей час визначено 1 тисячу 76 об’єктів різних форм власності, у яких можливе розміщення 15 тисяч 122 внутрішньо переміщених осіб. Також на території трьох областей – Харківської, Запорізької, Дніпропетровської – проводяться підготовчі роботи для розгортання стаціонарних транзитних містечок із будинків модульного типу.

    “На сьогодні проблемним питанням залишається переселення близько 700 осіб, які тимчасово проживають у районі м. Маріуполя Донецької області у приміщеннях, не пристосованих до роботи в осінньо-зимовий період. Протягом дня, 6 листопада, вже відселено 79 осіб. Наразі ми оперативно вирішуємо питання щодо остаточного переселення людей”, - сказав Сергій Бочковський.

    Голова Служби повідомив, що робота регіональних штабів перебуває під контролем керівництва ДСНС України. Так, минулого тижня було сформовано 7 мобільно-оперативних груп на чолі з керівниками департаментів  ДСНС, які  перевірили  роботу регіональних штабів, а також  стан готовності об’єктів, де розміщені внутрішньо переміщені особи, до роботи в умовах осінньо-зимового періоду.

    “Особливу увагу керівники мобільно-оперативних груп звертали  на  умови проживання людей: наявність опалювальних приміщень, гарячої води, забезпечення харчуванням та речами першої необхідності. За результатами перевірок було встановлено, що у кожному регіоні створені належні умови для проживання як дорослих, так і дітей. Люди забезпечені всім необхідним, оперативно вирішуються питання працевлаштування, соціальних виплат, налагоджена взаємодія між регіональними штабами та органами місцевої влади”, - повідомив Сергій Бочковський.

    Голова ДСНС України зазначив, що рятувальники ДСНС України  допомагають людям не лише безпечно переміщатися з небезпечних територій, але й постійно доправляють мешканцям зі Сходу України гуманітарну допомогу, як від Уряду України, так і інших країн, а також   міжнародних організацій.

    “На цей час ми вже доправили більше 1,5 тисячі тонн гуманітарного вантажу. Це продукти харчування, дитяче харчування, речі першої необхідності, медикаменти та медичне обладнання. Крім того, у серпні цього року Уряд України виділив Державній службі України з надзвичайних ситуацій 10 млн. грн. для забезпечення населення, яке проживає на територіях проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Наразі на кошти, виділені з держбюджету, ми вже закупити та доправили до міст Маріуполя, Краматорська Донецької області та Сєверодонецька Луганської області більше 311 тонн гуманітарної допомоги: продукти харчування, дитяче харчування, речі першої необхідності та дитячі засоби гігієни. Планується доправити ще близько 60 тонн гуманітарної допомоги. Ця гуманітарна допомога передається до облдержадміністрацій, які в подальшому розповсюджують її серед населення”, - зазначив Голова Служби.

    Сергій Бочковський також наголосив, що питання соціального забезпечення тимчасово переміщених осіб й надалі залишається пріоритетним завданням як для Уряду України, так і для Міжвідомчого координаційного штабу.