• In English
 • Одеські медики впроваджують сучасні технології світового рівня
  опубліковано 10 листопада 2014 року о 11:26

  Перебуваючи в Одесі, в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець відвідав Одеський національний медичний університет, де нещодавно відкрився надсучасний учбово-інноваційний центр практичної підготовки лікарів, аналогів якому немає не лише в Україні, але й в багатьох країнах Європи.

  Тренінговий центр складається з шести залів, укомплектованих найновішим симуляційним обладнанням, яке дозволяє повністю імітувати стан пацієнтів будь-якого віку з різноманітними захворюваннями. Серед симуляторів – Traumaman для відпрацювання хірургії нестандартних травм, у тому числі, отриманих під час військових конфліктів, що дозволяє використовувати його для підготовки лікарів, які беруть участь в АТО. Симулятори Simbionix використовуються для відпрацювання лапароскопічних та ендоскопічних операцій. Останнім досягненням світових технологій в сфері візуалізації анатомічної будови людини у повний зріст та відтворення роботи та порушень різних систем органів в 3D і 4D моделях є стіл з сенсорним екраном Anatomage.

  Офтальмологічний симулятор Immersive Touch дозволяє повністю відтворювати мікрохірургічні операції на очах. Слід зазначити, що таких приладів у світі всього два – один в Чикаго, та один в Одесі. Також у центрі використовуються роботи Gaurmard найвищого рівня реалістичності, які можуть дихати та розмовляти з лікарем, та дозволяють навчити студентів навичкам прийняття пологів, серцево-легеневої реанімації, реанімації новонароджених, допомоги в невідкладних клінічних ситуаціях тощо.

  Василь Лазоришинець зазначив, що як практикуючий кардіохірург, тренінгові центри такого рівня він бачив лише в США та Франції. «Сучасне симуляційне обладнання та інформаційні технології дозволяють медикам на найвищому рівні відпрацювати практично усі найбільш розповсюджені стани, що зустрічаються в клінічній практиці, а також рідкісні патології. Наявність такого обладнання є величезним кроком вперед для одеської медичної освіти та ставить її на рівень розвинених європейських країн», - зазначив він.

  Також керівник МОЗ завітав до університетської клініки ОНМедУ, де відвідав відділення репродуктивної медицини та нещодавно відкритий ангіографічний операційний блок, обладнаний ангіографом Toshiba останнього покоління та іншим передовим устаткуванням.