• In English
 • Понад 2,5 тисячі будівель в столиці мають отримати статус пам'ятки архітектури
  опубліковано 07 листопада 2014 року о 14:17

  Близько 1300 пам’яток архітектури потребують офіційної реєстрації в Державному реєстрі нерухомих пам'яток України. Про це в прямому ефірі однієї зі столичних радіостанцій повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

  «Після проведеної інспекції ми виявили більше 1300 пам’яток архітектури національного та місцевого значення в Києві, які не занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Ще близько 1300 щойно виявлених споруд також потребують реєстрації та присвоєння їм статусу пам’ятки архітектури», – сказала вона.

  Водночас, Ганна Старостенко зазначила, що столичній владі вже вдалося повернути статус пам’ятки архітектури Гостинному двору, будинку Сошенка, що знаходиться в Пущі-Водиці, та велотреку на вулиці Б.Хмельницького.

  «Сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо звітувати про системну роботу з Міністерством культури для того, щоб всі ці пам’ятки було зареєстровано. Завдяки такому офіційному оформленню, ми зможемо, зокрема, захистити ці будівлі від зазіхань забудовників», – підкреслила Ганна Старостенко.