• In English
 • У 2014 році вдалося збільшити площі енергетичних культур на понад 4 тис. га, - Мінагрополітики
  опубліковано 05 листопада 2014 року о 18:39

  Міністерство аграрної політики та продовольства України активно сприяє впровадженню біологічних видів палива в агропромисловому комплексі.

  Так, у 2014 році в Україні кількість виробників пелет, брикет з відходів сільського, лісового господарства та харчової промисловості перевищила 120 підприємств, а обсяг виробленого ними твердого біопалива склав понад 1 млн. 150 тис тонн. Половина виробленого твердого біопалива імпортується, а решта використовується сільськогосподарськими підприємствами та комунальними службами сільських населених пунктів, в основному для виробництва теплової енергії.

  Наразі близько 2000 сучасних котлів працюють на деревній біомасі (тріска, гранули, пелети), більше 70 котлів, розташованих на 14 олієекстракційних заводах та масложирових комбінатах, використовують в якості палива лушпиння соняшника і понад 90 котлів та теплогенераторів працюють на тюкованій соломі.

  Крім того, для формування сировинної бази біоенергетики сприяє вирощуванню високопродуктивних біоенергетичних культур, які дають значний річний приріст біомаси. Зокрема, за дорученням Мінагрополітики садивний матеріал таких культур вже вирощується на полях наукових інститутів, підпорядкованих міністерству, Національної академії аграрних наук України та дослідних плантаціях окремих сільськогосподарських підприємств. Таким чином, якщо у 2012 році площі енергетичних культур складали менше 500 гектарів, то в 2014 році їх площі перевищили 4600 гектарів.

  На сьогодні в Україні діє 8 біогазових установок, на яких загальний обсяг виробництва біогазу становить до 4 млн. куб. м на рік.

  .