• In English
 • На Полтавщині допомагатимуть переселенцям спільно з програмами ООН
  опубліковано 04 листопада 2014 року о 10:55

  Інваліди та багатодітні сім’ї, що змушені були переселитися на Полтавщину із районів, захоплених терористами, отримають одноразову фінансову підтримку, а працездатні мешканці Луганщини та Донеччини найближчим часом зможуть розраховувати на гарантоване робоче місце.

  Таким є результат попередніх домовленостей, що відбулися під час зустрічі голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука з представником Управління верховного комісара ООН у справах біженців  Надиром Мінбашиєвим.

  Представник Управління верховного комісара ООН у справах біженців  Надир Мінбашиєв повідомив, що ООН готова надавати фінансову допомогу на вирішення невідкладних проблем вимушених переселенців із Луганської та Донецької областей, а також із Криму. Зокрема, найбільш вразливим категоріям населення – багатодітним сім’ям, батькам-одинакам та інвалідам ООН надасть одноразову фінансову допомогу в розмірі до 3 тисяч гривень на особу для вирішення нагальних проблем перед настанням холодів. Окрім того, через волонтерські організації відомство Управління верховного комісара ООН у справах біженців  може надати одноразову нематеріальну допомогу (закупити одяг тощо). Також досягнуто попередньої домовленості, що ООН спробує профінансувати програми пільгового робочого місця для переселенців. Тобто підприємства, що погодяться взяти на роботу людей із Луганщини та Донеччини, матимуть на певний час дотації від ООН та обласного центру зайнятості.

  Також ООН готова оплачувати ремонтні роботи у приміщеннях, де нині мешкають переселенці (з розрахунку 3-3,5 кв. м на одну людину).

  Гроші на реконструкцію двох будівель комунальної власності, в яких можна буде розмістити переселенців з Луганщини та Донеччини, готові виділити й донори в рамках проекту ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

  Йдеться про будівлю колишньої центральної районної лікарні в смт Козельщина, де після реконструкції можна буде поселити до 159 осіб.

  А також про готель «Славутич» міста Комсомольська (там вміститься до 156 осіб).

  На сьогодні на Полтавщині зареєстровано 13459 осіб – переселенців із Луганської та Донецької областей, із них - 4018 дітей (станом на 3 листопада 2014 р.).  Серед прибулих – 394 інваліда (з них 56 дітей-інвалідів); 82 вагітних. Повернулись до місця проживання 2280 осіб.

  Із Криму нині в Полтавській області перебувають 494 особи.