• In English
 • Відкрито новий простір для креативної молоді - Центр науки і мистецтва "DIYA"
  опубліковано 03 листопада 2014 року о 13:35

  Національний центр «Мала академія наук України» відкрив новий простір для креативної молоді – Центр науки і мистецтва «DIYA».

  Принципово нова платформа з повним інструментарієм можливостей, яка розташувалася в приміщенні Національної кіностудії імені О. Довженка (проспект Перемоги, 44, м.Київ), допоможе молоді реалізувати власні творчі та наукові проекти, стане міцним фундаментом змін, яких прагне творча молодь. Гасло нового центру – «Хочеш щось змінити – стань зміною!».

  Як зазначив директор Національного центру «МАНУ» Оксен Лісовий, Мала академія наук прагне об’єднати зусилля молодих активістів для формування принципово нової, модернової української нації. Цей проект існує вже два місяці, і за цей час тут проведено з півсотні різних заходів: музичні, театральні фестивалі, тренінги, семінари, лекції.

  Діяльність центру охопить широке коло інтересів – природничі та технічні науки, інформаційні технології, мистецтво, екологія, громадська активність тощо.

  Уже на відкритті центру організатори продемонстрували широкі його можливості. Зокрема, провели кілька творчих виставок. Одна з них – серії картин «Кольори волі» та «П’ятнашки» художників Єгора Стрєлкова і Марії Діордічук. Дванадцять картин серії «Кольори волі» Марія малювала просто неба в лютому під час Революції гідності. Молоді митці вже представили цю виставку в Естонській Республіці, Фінляндії, Королівстві Данія, Королівстві Швеція та Італійській Республіці. Серія «П’ятнашки» складається з 15 робіт і є рефлексією на все, що відбувається після Євромайдану на Сході та Півдні України.

  Чималий ажіотаж викликала виставкова зала, де провідний фахівець НЦ «МАНУ», кандидат економічних наук Євгеній Пащенко представив зразки унікальних мінералів та метеоритів.

  Кандидат педагогічних наук Ігор Чернецький представив відвідувачам сучасний інструментарій молодих науковців – моделюючі комплекти відновлювальних джерел енергії, цифровий спектроскоп, тепловізор тощо.

  У найближчій перспективі центру «DIYA» – фестиваль соціальної відеореклами «Молодія», вистава «Ікар», екологічний фестиваль «ДІЙ FEST». Також у планах центру – організувати тісну співпрацю між митцями і науковцями, зокрема, створити музичну групу, де, окрім традиційних музичних інструментів, гратимуть і технічні пристрої, наприклад, 3D-принтер. Відвідати заходи або стати їх учасником зможе будь-хто – достатньо лише зареєструватися і стежити за подіями Центру науки та мистецтва «DIYA».