• In English
 • Мінагрополітики наголошує на розвитку сільськогосподарської кооперації
  опубліковано 31 жовтня 2014 року о 11:07

  Фахівці департаменту науково-освітнього забезпечення та соціального розвитку АПК Мінагрополітики взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Кооперація – шлях до підвищення ефективності: німецький досвід для України".

  Захід організовано проектом "Німецько-український агрополітичний діалог" в рамках "ІнтерАгро-2014" з метою ознайомлення учасників з позитивним німецьким досвідом у галузі кооперації і створення партнерських об'єднань.

  В аграрному секторі України проходять глибокі реформи, під час яких страждають дрібні і середні підприємства, особливо від недостатнього доступу до засобів виробництва та неефективної організації збуту продукції. У зв’язку зі складною ситуацією в державі, цим підприємствам доводиться шукати шляхи самоорганізації і самодопомоги, щоб вижити в умовах гострої конкуренції з боку крупних агрохолдингів.

  Один з раціональних методів підвищення ефективності малих й середніх агропідприємств – це сільськогосподарська кооперація. Незважаючи на діючу законодавчу основу, на сьогодні кооперація в сільському господарстві України розвинена не достатньо. Через негативні стереотипи колективного минулого уявлення українських громадян про кооперацію спотворене та не відповідає дійсності. Насправді ж кооперативне об'єднання – сучасний європейський підхід до питання рентабельності сільськогосподарського виробництва.