• In English
 • Зниження навантаження на фонд оплати праці стане значним стимулом для економіки України
  опубліковано 30 жовтня 2014 року о 18:10

  30 жовтня заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін взяв участь у Форумі директорів із фінансів «Диригенти змін»,  до якого долучилися генеральні і фінансові директори українських та зарубіжних компаній, представники міжнародних фінансових організацій. Він виступив під час панельної дискусії «Податкова реформа. Нововведення і практики».

  «Багато дискусій йде про те, чи потрібно робити податкову реформу, якщо так, то коли. І запити тут абсолютно різні у суспільства. Бізнес хоче зменшення податків, соціальна сфера - збільшення витрат на соціальну підтримку, великий бізнес рекомендує звернути увагу на малий, а малий - зосередитися на великому. Хтось вимагає миттєвих змін, хтось пропонує послідовні», - зазначив Денис Фудашкін.

  Так, заступник Міністра фінансів пояснив, що приймаючи секвестри бюджету, виходили з позиції, що фіскальні проблеми, які є в державному бюджеті, могли більше зашкодити економіці, ніж зміни податкового законодавства, які відбувалися досить швидкими темпами. Денис Фудашкін ще раз нагадав учасникам заходу про перші прийняті зміни в податковій сфері: підняття ставок на видобуток залізної руди, нафти та газу, підвищення акцизних зборів і введення оподаткування пасивних доходів за відсотками від депозитів.

  «Ми намагатися розширити базу оподаткування саме в тих питаннях, в тих сферах, які, на думку Міністерства фінансів і багатьох експертів, не надто пильно розглядалися з точки зору держави, а фіскальне навантаження загалом було незначним», - пояснив заступник Міністра.

  Для напрацювання пропозицій щодо внесення змін до Податкового кодексу при Мінфіні було створено 9 робочих груп, до яких входили представники бізнесу, аудиторських компаній, експерти та профільні фахівці. Як пояснив Денис Фудашкін, під час роботи над пакетом змін, фахівці виходили з того, щоб зменшити навантаження на виконання податкових зобов'язань на малий сектор. І не тільки в плані фіскального навантаження, а в питаннях простоти виконання свого податкового зобов'язання.

  «З іншого боку ми розуміємо, що на сьогоднішній день у нас надмірне фіскальне навантаження на одну єдину базу оподаткування - це фонд оплати праці. І саме в цьому напрямку ми вибрали пріоритетність для руху, щоб, у першу чергу, змінити диспропорцію, яка на сьогоднішній день існує», - прокоментував Денис Фудашкін.

  За його словами, зниження навантаження на фонд оплати праці дасть найбільший стимул для економіки України,оскільки це найбільше впливає на собівартість, а також на позиції  вітчизняних товарів як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

  Наступними серйозними змінами мають стати зміни у податку на прибуток. Запропоновано прийняти досить просту концепцію, коли за основу беруться результати, визначені відповідно до фінансового обліку. Так, для компаній з оборотом у 20 млн. грн., тобто 95% усіх суб’єктів господарювання в Україні, фінансові податкові зобов'язання будуть визначаться виключно на основі фінансового результату, визначеного за стандартами бухгалтерського обліку.

  «Подача законопроекту до Верховної Ради дозволила залучити до обговорення ширше коло експертів, представників бізнесу та бізнес-асоціацій, громадськості. У нас досить багато дискусій відбувається в Міністерстві фінансів з експертами. Публічний документ дозволив розширити ці дискусії. Ми і зараз продовжуємо роботу із експертами і пропонуємо зберегти додаткові орієнтири для врахування при доопрацюванні документа», - розповів  заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.