• In English
 • Євген Нищук: Кінотеатр "Жовтень" повинен і далі працювати у напрямку просування високої мистецької кінокультури
  опубліковано 30 жовтня 2014 року о 13:21

  Те, що сталося з одним з осередків розвитку альтернативної культури, кінематографічного майданчика - кінотеатром «Жовтень» - є тривожним сигналом, – зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

  Він наголосив, що кінотеатр «Жовтень» є знаковим місцем і для професійних митців, і для молоді.

  «Звісно, причини займання в кінотеатрі будуть встановлювати слідчі, але якщо основна з версій – підпал – підтвердиться, то це вища міра цинізму. Втім, водночас – це є і виклик усій культурній спільноті столиці, яка має об’єднатися. Разом ми маємо зробити все, щоб цей кінотеатр не просто відбудувати, а й щоб він і далі продовжував працювати у напрямку просування високої мистецької кінокультури», - підкреслив Міністр. 

  За його словами, Міністерство культури України вже звернулося до правоохоронних органів із проханням якнайшвидшого, усестороннього та неупередженого розслідування пожежі в кінотеатрі «Жовтень

  «Також ми сподіваємося на повне та вчасне інформування представниками МВС громадськості щодо результатів оперативно-розшукових робіт та інших деталей перебігу справи», - зазначив Євген Нищук.

  Кінотеатр «Жовтень» був відкритий у 1930 році та отримав назву «Дев'яте Держкіно». За час свого існування «Жовтень» жодного разу не змінював свого призначення. Навіть у роки фашистської окупації будівля зберегла своє призначення, була змінена тільки назва. А в 1943 році, після визволення Києва, кінотеатр отримав свою нинішню назву. Цікаво, що його російськомовний переклад - «Октябрь» - так і не прижився. «Жовтень» є одним із  двох українських кінотеатрів, прийнятий в міжнародну асоціацію європейських кінотеатрів Europa Cinemas. Членством у цій організації він і кінотеатр «Київ» зобов'язані увагою до європейського кіно, постійним включенням його в свої програми.

  У ніч на 30 жовтня 2014 року у цьому найстарішому кінотеатрі столиці сталася пожежа. Глядачі були евакуйовані, постраждалих немає, але будівля зазнала серйозних ушкоджень.