• In English
 • Правоохоронці забезпечують дотримання правопорядку під час виборів
  опубліковано 26 жовтня 2014 року о 19:49

  МВС зафіксовано 330 порушень, пов’язаних з виборами. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час брифінгу в Будинку Уряду в неділю, 26 жовтня, який він провів спільно з Головою Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергієм Бочковським.

  За словами Сергія Ярового, всі 22704 виборчих дільниці, які наразі функціонують, взяті під охорону близько 60 тисячами працівників міліції. Три дільниці так і не розпочали роботу, 5 – відкрилися з запізненням. Працівники органів внутрішніх справ забезпечуюь охорону громадського порядку, а також перебувають в резерві на випадок ускладнення оперативної обстановки.

  До органів внутрішніх справ надійшло 330 повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом, з них 35 - підкуп виборців, 34- розповсюдження агітаційних матеріалів, 22 – пошкодження бюлетенів, 17 – розповсюдження неправдивих відомостей. Також надійшло 20 повідомлень про «замінування» дільничних виборчих комісій, з яких 16 – у Миколаївській області.

  Порушено одне кримінальне провадження про підкуп виборців у Кіровоградській області, в Харківській та Запорізькій областях аналогічна інформація перевіряється. Також є по два факти вилучення зброї в Харківській та Донецькій областях.

  Правоохоронцями зафіксовано дві втрати печаток комісій, одне використання бюлетенів за межами виборчих дільниць. Окрім цього, мали місце три смерті громадян на виборчих дільницях.

  «Особовий склад, який залучений до охорони громадського порядку, після закриття дільничних виборчих дільниць буде залучатися до охорони громадського порядку під час перерахування голосів,окрім того буде забезпечувати переміщення бюлетенів до окружних виборчих комісій», - повідомив Сергій Яровий.

  В свою чергу Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський повідомив, що ДСНС також знаходиться в посиленому варіанті несення служби.

  «Зроблено належний розрахунок сил та засобів, відпрацьовано резерв, на цілодобовому чергуванні знаходиться 7,5 тисячі рятувальників та 2 тисячі одиниць техніки. У разі необхідності сили можуть бути подвоєні», - розповів Сергій Бочковський. Крім того, визначено 30 піротехнічних розрахунків, це 350 осіб на 60 одиницях техніки, які працюють у тісній взаємодії з органами та підрозділами органів внутрішніх справ, СБУ, Міноборони тощо.

  «Всі завдання виконуються чітко, служба боєздатна і готова діяти за призначенням», - запевнив Сергій Бочковський.